Podopieczni Czesława Michniewicza przed swoim meczem poznali wynik spotkania Korony z GKS Bełchatów, ale powinni o nim zapomnieć. W takich sytuacjach trzeba myśleć o własnym meczu, a nie myśleć o rywalach. "Miedziowi" o tym zapomnieli.

Już w 11. minucie Zagłębie straciło pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wpadła pod nogi Michała Łabędzkiego. Pomocnik Górnika kropnął z dystansu i piłka wpadła do siatki. Po dziesięciu minutach było już 2:0. Walery Sokolenko idealnie dośrodkował w pole karne do Tomasza Zahorskiego, a ten pięknym strzałem głową pokonał Michala Vaclavika.

Piłkarze Zagłębia długo nie mogli zagrozić bramce Piotra Leciejewskiego. Udało się dopiero w 75. minucie. Maciej Iwański dograł do Łukasza Piszczka, a ten wpakował piłkę do siatki.

Zespół Górnika nie odpuścił. Już pogodził się z przymusową degradacją. Ale dzięki wygranej utrzymał się... w trzeciej lidze. Bo gdyby zajął, któreś z miejsc spadkowych w Orange Ekstraklasie, to wylądowałby w czwartej lidze. A tak jest już pewny zajęcia co najmniej 13. miejsca w Orange Ekstraklasie.

"Kiedy straciliśmy bramki wydawało się, że zdołamy odrobić te straty, licząc że nasze ataki przyniosą powodzenie. Nie mogę swoim zawodnikom odmówić
braku ambicji, ale w kilku sytuacjach podbramkowych zawodzili. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki. Wszystko może się zdarzyć i będziemy walczyli do końca o mistrzostwo Polski" - przyznał trener Zagłębia Czesław Michniewicz.

Piątkowe mecze 28. kolejki Orange Ekstraklasy:

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
Bramki: Łabędzki 11, Zahorski 21 - Piszczek 75
Żółte kartki: Chi Fon, Zahorski, Leciejewski
Górnik: Piotr Leciejewski - Przemysław Kulig, Toni Golem, Mariusz Pawelec, Wałerij Sokołenko - Artur Andruszczak, Rafał Niżnik, Michał Łabędzki, Tomasz Lisowski (76. Dariusz Jarecki) - Tomasz Zahorski (88. Borce Manevski), Ferdinand Chi Fon (62. Aleksander Kwiek)
Zagłębie: Michal Vaclavik - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak (39. Szymon Pawłowski), Vidas Alunderis, Manuel Arboleda - Wojciech Łobodziński (66. Dariusz Jackiewicz), Mateusz Bartczak, Maciej Iwański, Marcin Pietroń (69. Zbigniew Grzybowski) - Rui Miguel, Łukasz Piszczek
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa)
Widzów: 2700

Korona Kielce - GKS Bełchatów 5:3 (2:1)
Bramki: Magdoń 1 samobójcza, Bonin 26 z karnego, Kaczmarek 58, Robak 62, Kowalczyk 72 - Ujek 30 i 70, Costly 54
Żółte kartki: Robak, Kuś, Kaczmarek, Cichoń - Costly, Lech
Korona: Radosław Cierzniak - Paweł Golański (69. Przemysław Cichoń), Maciej Kiciński, Marcin Kuś, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin, Hermes, Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek (83. Tomasz Brzyski) - Maciej Kowalczyk (89. Jakub Zabłocki), Marcin Robak
GKS: Piotr Lech - Rafał Grodzicki, Dariusz Pietrasiak, Paweł Magdoń, Edward Cecot - Marcin Kowalczyk (66. Tomasz Wróbel), Bartosz Hinc (30. Dawid Nowak), Rafał Boguski, Jacek Popek (25. Tomasz Jarzębowski) - Mariusz Ujek, Carlos Costly
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa)