Stawką spotkanie była gra w Pucharze Intertoto. Ten mecz od dawna elektryzował kibiców w Polsce. Stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu pękał w szwach. Kilkuset kibiców koczowało również pod stadionem. Od 11. minuty gospodarze prowadzili 1:0. Henry Quinteiros odebrał piłkę Łukaszowi Surmie i podał do Piotra Reissa. "Reksio" odegrał do Marcina Zająca, a ten pokonał Łukasza Fabiańskiego. 25 tysięcy kibiców Lecha aż podskoczyło z radości.

W 39. minucie ich radość była jeszcze większa. Marcin Kikut podał do Zająca, a ten po raz kolejny wpakował piłkę do siatki. Błąd popełnił Fabiański, który źle się ustawił przy tym strzale. W 60. minucie kontaktowego gola strzelili legioniści. Grzegorz Bronowicki dośrodkował w pole karne, a Piotr Włodarczyk zdobył bramkę po strzale głową.

Goście liczyli, że doprowadzą do remisu, ale w 71. minucie piłkarze Lecha zdobyli trzecią bramkę. Zając zagrał w tempo do Zbigniewa Zakrzewskiego, a ten strzałem z 15 metrów strzelił obok słupka. Przyszły bramkarz Arsenalu Londyn musiał po raz trzeci wyjmować piłkę z siatki. Więcej bramek już nie padło.

W Płocku pierwsze dwie bramki padły w odstępie kilkudziesięciu sekund. Najpierw kapitalnym strzałem popisał się Grzegorz Kmiecik z ŁKS. Napastnik huknął z dystansu i piłka wpadła w okienko bramki Roberta Gubca. Po chwili gospodarze wyrównali. Lumir Sedlacek uderzył z 25 metrów. Strzał nie był silny, ale Bogusław Wyparło popełnił błąd i piłka wpadła do siatki.

W 63. minucie gola gającego gospodarze wyszli na prowadzenie. Tomas Dosek najprzytomniej zachował się w polu karnym i zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

Pewniakiem do spadku jest Pogoń Szczecin. Portowcy zajmują ostatnie miejsce w tabeli i mają małe szanse, żeby uchronić się przed spadkiem. Dziś grają u siebie z Cracovią Kraków i w żadnym wypadku nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Pogoń jednak ostatnio gra tak fatalnie, że trudno wierzyć w jej zwycięstwo.

Niespodzianki nie było. Od 51. minuty gospodarze przegrywali 0:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, obrońcy Pogoni nie upilnowali Tomasza Moskały, a ten pokonał Radosława Majdana. W 74. minucie Moskała wyłożył piłkę Nowakowi, a ten podwyższył wynik na 2:0.

Widzew jest już pewny utrzymania i nawet odpuścił sobie spotkanie z Arką - piłkarze nie pojechali na mecz do Gdyni. W meczu 28. kolejki grał z Odrą, która wygrała sześć spotkań z rzędu. W Łodzi starali się o kolejne zwycięstwo.

Udało im się. Tuż przed przerwą strzelili gola na 1:0. Jakub Biskup dobił strzał Mariusza Muszalika. Tuż po przerwie podwyższył Jakub Grzegorzewski. Napastnik huknął z ostrego kąta. Adrian Budka próbował ją wybijać z linii bramkowej, ale wpakował ją pod poprzeczkę. W 66. minucie honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Joseph Dayo Oshadogan. Sędzia podyktował "jedenastkę" po faulu Słamowira Szarego na swoim imienniku - Sławomirze Szelidze.

Dramat Wisły Kraków i jej młodego bramkarza Łukasza Jarosińskiego. "Biała gwiazda" przegrywa na własnym boisku aż 0:4. To jest pogrom. Od 20. minuty goście prowadzili 1:0. Jarosław Lato okiwał kilku obrońców, zwiódł bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

Niecałe 5 minut po przerwie podwyższył Filip Ivanovski. Napastnik Dyskobolii najpierw założył "siatę" obrońcy Wisły Cleberowi, zwiódł Marka Zieńczuka i strzelił na bramkę. Młody bramkarz "Białej gwiazdy, Łukasz Jarosiński nie miał szans na obronę. Podobnie w 74. minucie po strzale Adriana Sikory. Na 10 minut przed końcem podwyższył doświadczony Piotr Świerczewski. Strzał nie był mocny, ale Jarosiński popełnił duży błąd, minął się z piłką, a ta wpadła do siatki.

Górnik Zabrze bardzo chciał zdobyć choćby punkt w Gdyni w meczu z Arką. Nie udało się. Gospodarze wygrali 3:0. Spotkanie bardzo szybko ułożyło się dla "Śledzi". Już od 2. minuty prowadzili po golu Jarosława Mazurkiewicza. W 27. minucie podwyższył Bartosz Karwan. Doświadczony napastnik przechwycił piłkę przed polem karnym Górnika, minął Artura Prokopa i strzelił obok bramkarza "Żaboli", Mateusza Sławika. W 69. minucie wynik ustalił Marcin Wachowicz.

Sobotnie mecze 28. kolejki Orange Ekstraklasy:

Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: Sedlacek 38, Dosek 63 - Kmiecik 37
Żółte kartki: Peszko - Hajto, Kłos
Wisła: Robert Gubiec - Artur Wyczałkowski, Żarko Belada, Tomas Michalek, Lubomyr Iwanskyj - Lumir Sedlacek, Sławomir Peszko (85. Peter Lerant), Adam Majewski, Patrik Gedeon - Tomas Dosek (90. Artur Lemanowicz), Karol Gregorek (62. Krzysztof Kretkowski)
ŁKS: Bogusław Wyparło - Tomasz Hajto, Marius Kizys, Tomasz Kłos, Grzegorz Kmiecik - Łukasz Madej, Mariusz Magiera, Adam Marciniak (46. Robert Łakomy), Tomasz Ostalczyk (66. Robert Szczot) - Sebastian Przybyszewski, Cezary Wilk
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)
Widzów: 3000

Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: Moskała 51, Nowak 73
Żółte kartki: Majdan, Diego, Tiago, Martins - Skrzyński, Szwajdych
Pogoń: Radosław Majdan - Piotr Celeban, Otavio, Thiago, Edi Andradina - Julcimar, Diego, Lilo (73. Marek Kowal), Kamil Grosicki - Marcelo (64. Elton), Tiago Martins (64. Felipe)
Cracovia: Marcin Cabaj - Paweł Wojciechowski, Łukasz Skrzyński, Krzysztof Radwański, Dariusz Kłus - Karol Kostrubała, Marcin Bojarski (92. Kamil Karcz), Paweł Nowak, Paweł Szwajdych (72. Mateusz Jeleń) - Tomasz Moskała, Piotr Bania (91. Bartłomiej Dudzic)
Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)
Widzów: 2000

Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śl. 1:2 (0:1)
Bramki: Oshadogan 66 z karnego - Biskup 45, Grzegorzewski 52
Żółte kartki: Oshadogan, Wawrzyniak, Kuklis, Broź, Napoleoni - Skaba, Biskup
Czerwona kartka: Napoleoni 80 za drugą żółtą
Widzew: Jakub Hładowczak - Łukasz Broź, Joseph Dayo Oshadogan, Piotr Stawarczyk, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Szeliga, Łukasz Juszkiewicz (56. Mateusz Broź), Piotr Kuklis, Adrian Budka (77. Piotr Grzelczak) - Stefano Napoleoni, Sasza Bogunović (59. Arkadiusz Aleksander)
Odra: Wojciech Skaba - Dariusz Dudek, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Sławomir Szary - Jan Woś, Marcin Malinowski, Mariusz Muszalik, Marcin Nowacki (74. Adam Czerkas), Jakub Biskup (90. Stanisław Wróbel) - Jakub Grzegorzewski
Sędzia: Piotr Aleksandrowicz (Radom)
Widzów: 4000

Wisła Kraków - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 0:4 (0:1)
Bramki: Lato 20, Ivanovski 49, Sikora 74, Świerczewski 80
Żółta kartka: Dudka - Lazarevski, Świerczewski
Wisła: Łukasz Jarosiński - Michael Thwaite (46. Jakub Błaszczykowski), Adam Kokoszka, Cleber, Marek Zieńczuk - Konrad Gołoś (46. Mauro Cantoro), Jacob Geoffrey Burns, Dariusz Dudka, Piotr Brożek (60. Patryk Małecki) - Paweł Brożek, Jean Paulista
Dyskobolia: Aleksander Ptak - Radek Mynar, Igor Kozioł, Łukasz Tupalski (10. Mate Lacić), Błażej Telichowski - Vlade Lazarevski (82. Mateusz Żyła), Radosław Majewski, Piotr Świerczewski, Jarosław Lato - Adrian Sikora, Filip Ivanovski (68. Michał Goliński)
Sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom)
Widzw: 8500

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Bramki: Mazurkiewicz 2, Karwan 27, Wachowicz 69
Arka: Norbert Witkowski - David Kalousek, Krzysztof Sobieraj, Paweł Weinar, Tomasz Sokołowski II - Bartosz Ława (77. Piotr Bazler), Dariusz Ulanowski, Tomasz Mazurkiewicz (73. Olgierd Moskalewicz) - Bartosz Karwan, Marcin Wachowicz, Radosław Wróblewski (55. Janusz Dziedzic)
Górnik: Mateusz Sławik - Andrzej Bednarz, Adam Danch (54. Jarosław Białek), Artur Prokop, Błażej Radler - Sławomir Jarczyk,
Rafał Andraszak, Piotr Gierczak, Tomasz Moskal, Piotr Madejski (69. Tomasz Łuczywek) - Bartłomiej Socha (61. Dariusz Stachowiak)
Sędzia: Piotr Pielak (Warszawa)
Widzów: 8000

Lech Poznań - Legia Warszawa 3:1 (2:0)
Bramki: Zając 11 i 39, Zakrzewski 71 - Włodarczyk 60
Żółte kartki: Zakrzewski, Kikut - Edson
Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Zlatko Tanevski (61. Dimitrije Injac), Marcin Drzymont, Jakub Wilk - Marcin Zając, Bartosz Bosacki, Rafał Murawski, Henry Quinteros (66. Przemysław Pitry), Zbigniew Zakrzewski (84. Maciej Scherfchen) - Piotr Reiss
Legia: Łukasz Fabiański - Grzegorz Bronowicki, Dickson Choto, Wojciech Szala (73. Herbert Dick), Edson - Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Łukasz Surma, Roger (78. Maciej Korzym) - Piotr Włodarczyk, Bartłomiej Grzelak
Sędzia: Jarosław Żyro (Bydgoszcz)
Widzów: 26 000

Piątkowe mecze 28. kolejki Orange Ekstraklasy:

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
Bramki: Łabędzki 11, Zahorski 21 - Piszczek 75
Żółte kartki: Chi Fon, Zahorski, Leciejewski
Górnik: Piotr Leciejewski - Przemysław Kulig, Toni Golem, Mariusz Pawelec, Wałerij Sokołenko - Artur Andruszczak, Rafał Niżnik, Michał Łabędzki, Tomasz Lisowski (76. Dariusz Jarecki) - Tomasz Zahorski (88. Borce Manevski), Ferdinand Chi Fon (62. Aleksander Kwiek)
Zagłębie: Michal Vaclavik - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak (39. Szymon Pawłowski), Vidas Alunderis, Manuel Arboleda - Wojciech Łobodziński (66. Dariusz Jackiewicz), Mateusz Bartczak, Maciej Iwański, Marcin Pietroń (69. Zbigniew Grzybowski) - Rui Miguel, ukasz Piszczek
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa)
Widzów: 2700

Korona Kielce - GKS Bełchatów 5:3 (2:1)
Bramki: Magdoń 1 samobójcza, Bonin 26 z karnego, Kaczmarek 58, Robak 62, Kowalczyk 72 - Ujek 30 i 70, Costly 54
Żółte kartki: Robak, Kuś, Kaczmarek, Cichoń - Costly, Lech
Korona: Radosław Cierzniak - Paweł Golański (69. Przemysław Cichoń), Maciej Kiciński, Marcin Kuś, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin, Hermes, Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek (83. Tomasz Brzyski) - Maciej Kowalczyk (89. Jakub Zabłocki), Marcin Robak
GKS: Piotr Lech - Rafał Grodzicki, Dariusz Pietrasiak, Paweł Magdoń, Edward Cecot - Marcin Kowalczyk (66. Tomasz Wróbel), Bartosz Hinc (30. Dawid Nowak), Rafał Boguski, Jacek Popek (25. Tomasz Jarzębowski) - Mariusz Ujek, Carlos Costly
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa)