Dwa lata temu po pierwszej połowie meczu w Stambule Milan prowadził 3:0 i wtedy wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Liverpool po przerwie zdołał wyrównać. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o losach spotkania rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Jej bohaterem został Jerzy Dudek, który bronił bramki Liverpoolu.

Teraz polski bramkarz jest rezerwowym "The Reds", w środę najprawdopodobniej nie zagra, a po tym spotkaniu wygaśnie jego kontrakt z klubem z Anfield Road.

Trener włoskiej drużyny Carlo Ancelotti nie chce wracać do przeszłości. "To co się wydarzyło wtedy, kompletnie nas nie obchodzi. To będzie zupełnie inne spotkanie" - zarzekał się szkoleniowiec.

Więcej pewności siebie przemawia przez trenera "The Reds" Rafale Beniteza. Hiszpański szkoleniowiec podkreśla, że jego zespół jest jeszcze silniejszy niż dwa lata temu.

Trochę wiekszy respekt przed rywalami ma pomocnik angielskiej drużyny Steven Gerrard. "To będzie zupełnie inny mecz. Będziemy chcieli zagrać inaczej niż dwa lata temu. Musimy szybko pierwsi strzelić bramkę, wówczas będzie nam lżej się grało. Obserwowałem Milan w tym sezonie i jestem pod wrażeniem gry tej drużyny. Zwłaszcza w półfinale Ligi Mistrzów pokazała fantastyczny futbol, wygrywając z Manchesterem United" - powiedział Gerrard.

Spotkanie w Atenach rozpocznie się o godzinie 20.45. Poprowadzi je niemiecki sędzia 43-letni Herbert Fandel.

Prawdopodobne składy:

Liverpool: Pepe Reina; Steve Finnan, Daniel Agger, Jamie Carragher, John-Arne Riise; Steven Gerrard, Javier Mascherano, Xabi Alonso, Boudewijn Zenden; Peter Crouch, Dirk Kuyt;

Milan: Dida; Massimo Oddo, Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Marek Jankulovski; Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini, Clarence Seedorf; Kaka, Alberto Gilardino.