W Bełchatowie GKS wygrał 1:0. To skromna zaliczka, biorąc pod uwagę, że w ostatnim meczu ligowym w Kielcach GKS przegrał 3:5. Dziś taki wynik się nie powtórzył. Do przerwy był bezbramkowy remis. W 62. minucie Dawid Nowak podał w pole karne do Marcina Komorowskiego, ten odegrał do niepilnowanego Rafała Boguskiego, który z dwóch metrów trafił do pustej bramki. Po chwili Boguski jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Napastnik z bliska dobił strzał Tomasza Jarzębowskiego. Szanse Korony na awans do półfinału stały się iluzoryczne.

Nie poprawił jej nawet skutecznie wykonany rzut karny przez Grzegorza Bonina. Zwłaszcza, że po chwili gola znowu strzelili goście. Tomasz Wróbel ograł Roberta Bednarka i przepięknym lobem pokonał Macieja Mielcarza.

W półfinale Pucharu Ekstraklasy GKS Bełchatów zagra z Wisłą Kraków, który pokonał w dwumeczu Lech Poznań. Mecze odbędą się 3, lub 4 i 7 czerwca. Drużyna Korony ma już wakacje.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:3 (0:0)
Bramka: Bonin 71 - Boguski 62 i 70, Wróbel 75
Żółta kartka: Bonin - Strąk, Pietrasik
Korona: Maciej Mielcarz - Przemysław Cichoń, Marcin Kuś, Maciej Kiciński, Robert Bednarek - Marcin Kaczmarek (46. Jacek Kiełb), Hermes (81. Jarosław Wieczorek), Tomasz Nowak (68. Michał Trzeciakiewicz), Tomasz Brzyski - Grzegorz Bonin, Marcin Robak (63. Piotr Bagnicki)
GKS: Łukasz Sapela - Artur Marciniak, Dariusz Pietrasiak, Rafał Grodzicki, Jacek Popek - Tomasz Wróbel, Paweł Strąk, Tomasz Jarzębowski (78. Jacek Kuranty), Mariusz Zawodziński (46. Edward Cecot, 55. Marcin Komorowski) - Rafał Boguski (83. Paweł Magdoń), Dawid Nowak
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)