Spotkanie rozstrzygnęło się w ciągu pięciu minut. W 33. minucie Armenia wyszła na prowadzenie po strzale Arzumanjana. Chwilę potem na 2:0 podwyższył Hovsepjan zdobywając bramkę z rzutu karnego. Kazachstan zdołał odpowiedzieć tylko golem - także z rzutu karnego- Baltijewa w 88. minucie. To jednak było za mało. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał - faworyt przegrał mecz 1:2.

To zwycięstwo niewiele pomogło Armenii. Drużyna w grupie A eliminacji do EURO 2008 awansowała na... przedostatnie miejsce w tabeli. W sześciu spotkaniach zdobyła zaledwie cztery punkty. Polska po siedmiu meczach ma na koncie 16 "oczek".

Już w środę obie drużyny zagrają ze sobą. Mecz Armenia-Polska zostanie rozegrany w Erewanie, a rozpocznie się o godzinie 17.30.