Obie drużyny w finale spotkały się po raz trzeci. Wcześniej dwukrotnie zwyciężali Meksykanie. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Amerykanów. Jednak zwycięstwo łatwo nie przyszło. Od 43. minuty drużyna z USA przegrywała 0:1. Dopiero w 61. minucie z rzutu karnego wyrównał Landon Donovan. 11 minut później gola rozstrzygającego losy spotkania strzelił Benny Feilhaber.

Dzięki temu reprezentacja USA po raz czwarty triumfowała w rozgrywanym co dwa lata od 1991 roku turnieju o Złoty Puchar CONCACAF. Tyle samo zwycięstw ma w dorobku Meksyk, a jedno - Kanada.

Amerykanie zapewnili sobie prawo startu w Pucharze Konfederacji FIFA w 2009 roku.

USA - Meksyk 2:1 (0:1)
Bramki: Landon Donovan (61-karny), Benny Feilhaber (72) - Jose Andres Guardado (43).