W sobotę Polacy będą w centrum uwagi piłkarskiego świata. Nasi młodzi piłkarze wystąpią w meczu otwarcia turnieju. Na pewno nie będzie łatwo. W końcu ich przeciwnik to Brazylia - faworyt całych mistrzostw.

W zespole Canarinhos wystąpi wschodząca gwiazda futbolu - Pato. "Nowy Pele" choć ma dopiero 17 lat to już gra ze starszymi od siebie. Na boiskach ligi brazylijskiej radzi sobie na tyle dobrze, że już wkrótce trafi do Europy. Szefowie Chelsea Londyn chcą zapłacić za piłkarza aż osiemnaście milionów funtów.

Polacy staną w sobotę przed ogromną szansą. Cały piłkarski świat zobaczy na co ich stać. Mecz naszych piłkarzy obejrzy w telewizji kilkanaście milionów ludzi. Jeśli uda im się wygrać z Brazylią to staną się bohaterami polskich kibiców.

Łatwo nie będzie, ale nasi młodzi zawodnicy mają ogromne wsparcie. Razem z nimi do Kanady pojechał trener pierwszej reprezentacji kraju Leo Beenhakker. Holender pomaga w przygotowaniach i mobilizuje chłopaków do walki. "Mamy szansę nawet na złoto" - dodaje selekcjoner biało-czerwonych.

Terminarz grupy D mistrzostw świata U-20:
30.06, Montreal, Polska - Brazylia (20.15 czasu polskiego)
30.06, Montreal, Korea Południowa - USA (23.00)
3.07, Montreal, USA - Polska (23.00)
3.07, Montreal, Brazylia - Korea Południowa (1.45)
6.07, Ottawa, Brazylia - USA (1.45)
6.07, Montreal, Polska - Korea Południowa (1.45)