Do tego momentu Legioniści przegrywali 0:2 po pierwszej połowie spotkania. Drużyna z Warszawy grała słabo i dała sobie strzelić aż dwa gole. Bramki dla Vetry zdobyli Severino Lima de Moura (8. minuta) i Dejan Miloseski (45. minuta).

W przerwie meczu chuligani Legii wywołali zadymę. Litewska policja nie była w stanie zaprowadzić porządku na stadionie, więc sędzia przerwał mecz. W tej sytuacji choć "Wojskowi" przegrywali 0:2 to teraz grozi im walkower i wykluczenie z europejskich pucharów.

Przed spotkaniem trener Jan Urban uważał, że kluczem do zwycięstwa będzie obrona. Dlatego nastawił swoją drużynę na grę w defensywie. "Dziś nawet największe gwiazdy walczą w defensywie, bo nie jest mile widziane w drużynie, jak ktoś musi za kogoś zasuwać tylko dlatego, że kolega lubi grać do przodu. Dlatego Grosicki, Roger, Radović muszą poprawić grę obronną" - zapowiadał szkoleniowiec Legii.