To właśnie młodzi Hiszpanie wyeliminowali Brazylijczyków. Po 90 minutach był remis 2:2. Przez dłuższą część dogrywki nie padły bramki. Kiedy "Canarinhos" już myśleli o rzutach karnych, Alberto Bueno i Adrian Lopez strzelili dwa gole i wybili Brazylijczykom z głowy mistrzostwa świata.

Do dogrywek doszło także w spotkaniach USA - Paragwaj i Czechy - Japonia. Nasi południowi sąsiedzi mieli dużo szczęścia. Sędzia podyktował dla nich dwa rzuty karne na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, dzięki temu doprowadzili do remisu i dogrywki.

W czwartek odbędą się pozostałe mecze 1/8 finału. Nas najbardziej interesuje mecz Polska - Argentyna, który rozpocznie się o godzinie 22.40 polskiego czasu.

Wyniki 1/8 finału:

Czechy - Japonia 2:2
(0:1) 4:3 w rzutach karnych
Bramki: Ondrej Kudela 74 z karnego, Jakob Mares 77 z karnego - Tomoaki Makino 22, Yasuhito Morishima 47 z karnego

Hiszpania - Brazylia 4:2 (1:2, 2:2)
Bramki: Gerard Pique 43, Javi Garcia 84, Alberto Bueno 102, Adrian Lopez 120+2 - Leandro Lima 39, Alexandre Pato 41

USA - Urugwaj 2:1 (0:0, 1:1)
Bramki: Mathias Cardaccio 87 - samobójcza, Michael Bradley 107 - Luis Suarez 73

Austria - Gambia 2:1 (1:0)
Bramki: Sebastian Proedl 46, Erwin Hoffer 81 - Pierre Gomez 69