Pierwsza połowa meczu w Lubinie to okres przewagi piłkarzy Zagłębia. Mistrzowie Polski zdobyli aż dwie bramki. W 26. minucie meczu po dobrym dośrodkowaniu Iwańskiego z rzutu wolnego gola dla "Miedziowych" zdobył Andre Nunes. Zagłębie prowadziło 1:0.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy wynik spotkania podwyższył Maciej Iwański. Rozgrywający Zagłębia mocno strzelił zza pola karnego i zdobył gola. Była 43. minuta meczu. Widzew nie odpowiedział na dobrą grę gospodarzy i po pierwszej części spotkania było 2:0 dla lubinian.

Również początek drugiej połowy meczu należał do zawodników Zagłębia. "Miedziowi" mieli wyraźną przewagę na boisku. Dopiero w 65. minucie meczu udaną akcję przeprowadzili piłkarze Widzewa. Piotr Kuklis ładnie strzelił zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę lubinian.

Od tego momentu zawodnicy gości poczuli swoją szansę na zmianę wyniku. W 81. minucie gola dla Widzewa zdobył Stefano Napoleoni. Jednak to Zagłębie nadal prowadziło 2:1. Mimo ataków łodzian wynik spotkania już się nie zmienił i mistrzowie Polski wygrali - zgodnie z planem - 2:1.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz otwarcia Organe Ekstraklasy. Początek spotkania w Grodzisku należał do piłkarzy gości. Zawodnicy Ruchu Chorzów już w siódmej minucie zdobyli gola. Strzelcem pierwszej bramki w nowym sezonie Orange Ekstraklasy był Martin Fabus. Słowak strzałem głową dobił wcześniejsze uderzenie kolegi z ekipy "Niebieskich" - Remigiusza Jezierskiego. Od tego momentu piłkarze Dyskobolii wzięli się do roboty.

Jednak już po chwili zawodnicy Ruchu podwyższyli wynik spotkania. Bramkę dla "Niebieskich" w dwudziestej minucie meczu po udanym kontrataku zdobył Pavol Balaz. W tej sytuacji trener Dyskobolii Jacek Zieliński dokonał pierwszej zmiany. Za Marka Sokołowskiego wszedł Sergio Batata. Niestety dla gospodarzy nic to nie dało. W 42. minucie piłkarze Ruchu zdobyli kolejną bramkę. Strzelcem gola był Remigiusz Jezierski. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:0 dla chorzowian.

Od początku drugiej części meczu na boisko w barwach Dyskobolii pojawili się Piotr Rocki i Tomasz Jodłowiec. Zmiany dały efekt. W 51. minucie meczu grodziszczanie zdobyli pierwszą bramkę. Z karnego do siatki Ruchu trafił Adrian Sikora. Mimo tego chorzowianie nadal prowadzili 3:1. Jakby tego był mało w 80. minucie meczu zawodnicy Ruchu podwyższyli wynik na 4:1. Gola z karnego zdobył Wojciech Grzyb. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i Ruch sensacyjnie wygrał z Dyskobolią aż 4:1.