Z numerem 25 na plecach nasz bramkarz nigdy wcześniej w karierze nie grał. "Pierwszy raz w życiu zagrałem z takim numerem. Począwszy od występów w zespole Sokoła Tychy czy później w Feyenoordzie czy Liverpoolu zawsze występowałem z jedynką na plecach. Teraz będzie inaczej" - mówi "Faktowi" Dudek.

Inni pozyskani przez Real piłkarze też dostali koszulki z nowymi numerami. Javier Saviola będzie grał z "24", Niemiec Christoph Metzelder z "21", a Brazylijczyk Pepe z "3".

Jak to się stało, że "Dudi" dostał bluzę z właśnie takim numerem? "Przed meczem ze Stoke przyszedł do mnie kierownik Realu i zaproponował wybór: grę z <13> albo <25>. Nie jestem przesądny, ale zdecydowałem się na tę drugą" - opowiada pierwszy polski piłkarz w Realu.

Koszulkę z numerem 13. otrzymał trzeci golkiper "Królewskich" Jordi Codinii, "Jedynka" od kilku lat zarezerwowana jest dla Ikera Casillasa. Reprezentant Hiszpanii jest na razie pewniakiem do gry w Realu, ale musi uważać, bo nasz "Dudi" tanio swojej skóry nie sprzeda. Na zgrupowaniu w austriackich Alpach ćwiczy z zapałem i odzyskuje swoją dawną, wysoką formę - pisze "Fakt".