Łatwo mistrzowie Polski nie mieli. Obrona Steauy była bardzo solidna, prym wiódł w niej Paweł Golański. Kilka razy rumuński zespół łapał zawodników Zagłębia na pozycji spalonej. W pierwszej połowie "Miedziowi" oddali trzy strzały, ale niecelne.

Rywale także nie zachwycili, ale po zmianie stron zagrali już dużo lepiej. W 56. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niepilnowany Dorin Goian zdobył bramkę po pięknym strzale głową. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

"Rywale mają trzech dwumetrowych piłkarzy. Dlatego bardzo obawialiśmy się stałych fragmentów gry. Niestety, raz nie upilnowaliśmy rywali i przegraliśmy 0:1" - powiedział po meczu trener "Miedziowych" Czesław Michniewicz.

Dlatego bliżej awansu są piłkarze Steauy Bukareszt. Żeby zagrać w 3. rundzie eliminacyjnej do LM, piłkarze Zagłębia muszą strzelić co najmniej dwie bramki. A o to będzie bardzo trudno, bo Steaua gra bardzo dobrze na własnym stadionie.