Zaczął "Wasyl". W piątek polski obrońca Anderlechtu Bruksela w 90. minucie wyjazdowego meczu z KV Mechelen strzelił zwycięskiego gola dla "Fiołków". Udowodnił tym samym, że jest jednym z najlepiej radzących sobie w ofensywie polskich obrońców - pisze "Fakt".

Dobrą formę utrzymuje Euzebiusz Smolarek. "Ebi" trafił już w 4. minucie spotkania I rundy Pucharu Niemiec z FC Magdeburg. Borussia Dortmund wygrała 4:1, a w jej barwach grał jeszcze inny kadrowicz - Jakub Błaszczykowski. W Hercie Berlin zadebiutował Łukasz Piszczek. Były piłkarz Zagłębia Lubin rozegrał 90 minut w pucharowym spotkaniu przeciwko Unterhaching, wygranym przez Herthę 3:0.

Cieszy także dyspozycja Marka Saganowskiego. Napastnik Southampton zdobył piątą bramkę dla "Świętych" w grach kontrolnych, tym razem przeciwko Brentford (1:0). Napastnik reprezentacji Polski zastąpił na boisku Grzegorza Rasiaka i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

"Cóż, sezon się zbliża, to i forma musi być wysoka" - cieszy się "Sagan". "Jestem zadowolony" - kilka sparingów i kilka goli. "Będziemy walczyli, jak zwykle, o awans do Premier League, ale przecież nie tylko my o tym myślimy. Pewnie ze dwanaście zespołów ma ten sam cel. Będzie jeszcze ciężej niż przed rokiem. Ale to znaczy, że będzie jeszcze ciekawiej" - powiedział "Faktowi" Saganowski.