Obejrzyj gole z meczu Wisła - Korona >>>

Początek meczu w Krakowie należał do piłkarzy Wisły. Gospodarze już w piątej minucie spotkania strzelili gola. Bramkę - po akcji Marka Zieńczuka - dla "Białej Gwiazdy" zdobył Paweł Brożek. Jednak w tej sytuacji zawiedli także obrońcy Korony, którzy nie potrafili wybić bezpańskiej piłki ze swojego pola karnego. Wisła prowadziła 1:0.

Już po chwili kibice na stadionie Wisły przeżyli prawdziwą euforię. W 18. minucie w polu karnym Korony szarżował Kamil Kosowski i był faulowany przez bramkarza Korony - Macieja Mielcarza. Z jedenastki celnie uderzył Cleber i "Biała Gwiazda" prowadziła 2:0.

Jednak na tym nie koniec. Już po chwili kolejna akcja niezawodnego "Kosy". Pomocnik Wisły pociągnął lewym skrzydłem i podał piłkę do Andrzeja Niedzielana. "Wtorek" minął Mielcarza i nie miał innego wyjścia - wpakował piłkę do siatki Korony. Wisła po pierwszej połowie gromiła kielczan już 3:0.

Druga połowa meczu zaczęła się od mocnego uderzenia zawodników Korony. Bramkę dla Kielc strzelił Edi, ale... sędzia nie uznał gola. Jednak już po chwili kolejny cios zadali gracze "Białej Gwiazdy".

Po bardzo dobrej wrzutce Dariusza Dudki bramkę głową zdobył Paweł Brożek. To był już drugi gol napastnika Wisły w tym spotkaniu. A krakowianie prowadzili 4:0. W 81. minucie Dudka mógł podwyższyć wynik spotkania, ale obrońca "Białej Gwiazdy" trafił w słupek. Do końca meczu już nic się nie zmieniło. Wisła po bardzo dobrej grze rozgromiła Koronę Kielce aż 4:0.