Jako pierwsi w sobotę na boisko wybiegli piłkarze Jagiellonii Białystok i Dyskobolii Grodzisk Wlkp. W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Aleksandra Kwieka, a ten przepięknym strzałem zza pola karnego pokonał Borisa Peskovicia. W przerwie trener Ryszard Wieczorek zmienił Adama Dancha na Piotra Gierczaka. To był strzał w dziesiątkę. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Gierczak zdobył bramkę. Ładną asystą popisał się Marius Kiżys. Wynik już do końca meczu nie uległ zmianie.

O godzinie 18.15 rozpoczął się mecz wicemistrzów GKS Bełchatów z liderem, Wisłą Kraków. Ten mecz jest bardzo ważny dla obrońcy GKS, Macieja Stolarczyka, który ostatnie trzy lata był piłkarzem Białej gwiazdy. Były reprezentant Polski może ten mecz uznać za udany, bo razem z kolegami powstrzymali ataki rewelacyjnie grającej w tej rundzie Wisły. Mecz skończył się remisem 0:0.

Bramki za to bardzo szybko padły w meczu Odry Wodzisław z Zagłębiem Lubin. W ciągu pierwszych ośmiu minut mistrzowie Polski strzelili dwa gole. W 6. minucie bramkę zdobył Manuel Arboleda, a po chwili Andre Nunes. Po przerwie do siatki trafił Michał Chałbiński i wygląda na to, że drużyna Zagłębia zaczyna grać jak w zeszłym sezonie, kiedy zdobyła mistrzostwo.

Dość szybko gol padł w meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Sosnowiec. W 11. minucie Piotr Giza doskonale dośrodkował w pole karne do Inaki Astiza, a ten ładnym strzałem pokonał Adama Bensza. Po 20. minutach do Giza dostał podobne podanie od Rogera. Szansy nie zmarnował i podwyższył na 2:0. Po przerwie legioniści w odstępie trzech minut strzelili dwa gole. Do siatki trafili kolejno Kamil Grosicki i Roger Guerreiro. Tuż przed końcem gola zdobył również rezerwowy Takesure Chinyama.

Jeden go padł za to w meczu Polonii Bytom z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Beniaminek przegrał u siebie ze zdobywcą Pucharu Polski 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił Filip Ivanovski.

Przy ulicy Kałuży w Krakowie zmierzyły się Cracovia z ŁKS Łódź. Emocji nie zabrakło, ale goli na pewno. Piłkarze obu drużyn mieli dobre okazje, ale zabrakło im skuteczności i mecz skończył się wynikiem 0:0.