Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku. W ciągu pierwszych pięciu minut gry kilka razy robiło się gorąco w polu karnym Korony. Jednak za każdym razem piłka zamiast do siatki trafiała w ręce bramkarz gości - Macieja Mielcarza.

W 20. minucie bardzo bliski strzelenia gola dla Ruchu był Ireneusz Adamski. Po jego uderzeniu głową futbolówka o centymetry minęła słupek bramki przyjezdnych. Chwilę później Mielcarza próbował zaskoczyć Pavol Balaż, ale i tym razem się nie udało.

Pięć minut przed końcem pierwszej części gry swoją szansę mieli piłkarze z Kielc. Z rzutu wolnego na bramkę Roberta Mioduszewskiego uderzał Edi. Jednak piłka po strzale Brazylijczyka przeleciała nad poprzeczką.

Co nie udało sie Ediemu, cztery minuty później wyszło Marcinowi Robakowi. Napastnik Korony wpadł w pole karne rywali. Ograł bramkarza i skierował piłkę do bramki Ruchu. Do przerwy było 1:0 dla gości.

Chwile po rozpoczęciu drugiej części gry mogło być już 2:0 dla Korony. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Robak i Edi, ale Brazylijczykowi znów zabrakło precyzji. Strzelił obok słupka.

Potem inicjatywę przejęli gospodarze. Korona cofnęła się na własną połowę i czekała na okazję do kontrataku. Ruch natomiast stara się doprowadzić do wyrównania. Na razie bez efektu. Dwie dobre okazje zmarnował Grażvydas Mikulenas.

To się zemściło na gospodarzach. W 70. minucie Adamski faulował w polu karnym Kowalczyka, a Edi wykorzystał "jedenastkę" i tym samym podwyższył na 2:0.

Piłkarze z Chorzowa jednak nie załamali się stratą drugiej bramki i dalej atakowli rywali. Opłaciło się, w 75. minucie kontaktowego gola strzelił Mikulenas. W samej końcówce spotkania gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do wyrównania, ale gola na wagę remisu nie udało im się strzelić.

Ruch Chorzów - Kolporter Korona Kielce 1:2 (0:1)
Bramki: Mikulenas (76) - Robak (44), Edi (70-karny)
Żółte kartki: Adamski, Jakubowski, Golem, Baran, Mikulenas - Kuś, Hernani, Drzymont, Zganiacz, Robak.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 4000.
Ruch: Robert Mioduszewski - Ariel Jakubowski, Toni Golem, Ireneusz Adamski (82. Maciej Sadlok), Michał Osiński - Wojciech Grzyb, Michał Pulkowski (59. Tomasz Sokołowski I), Grzegorz Baran, Pavol Balaz - Martin Fabus, Łukasz Janoszka (54. Grażvydas Mikulenas).
Korona: Maciej Mielcarz - Marcin Kuś, Marcin Drzymont, Hernani , Robert Bednarek - Grzegorz Bonin, Mariusz Zganiacz (90. Tomasz Nowak), Hermes , Paweł Sasin - Edi Andradina (86. Cezary Wilk), Marcin Robak (68. Maciej Kowalczyk).