Od początku meczu w Lubinie groźniej atakowali goście. Najpierw obok bramki strzelał Takesure Chinyama, a minutę później nad bramką uderzał Kamil Grosicki. Ataki lidera przyniosły efekt w 17. minucie. Z lewej strony dośrodkowywał Tomasz Kiełbowicz. Piłkę atakował Grosicki, ale uprzedził go Tiago Gomes, który skierował piłkę do własnej bramki. Później inicjatywę przejęli mistrzowie Polski. Dobrą sytuację zmarnował Andre Nunes. Jego strzał głową obronił Jan Mucha.

Trwa druga połowa. Niewiele działo się na boisku. Inicjatywę mieli piłkarze Zagłębia, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce Muchy. Już w doliczonym czasie gry decydujący cios zadała Legia, a konkretnie Maciej Korzym. Napastnik gości zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył pięknego gola. Vaclavik był bez szans.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki
: Tiago Gomes (17-samobójcza), Maciej Korzym (90).
Zagłębie: Michal Vaclavik - Grzegorz Bartczak, Manuel Arboleda, Michał Stasiak, Tiago Gomes - Wojciech Łobodziński (70-Szymon Pawłowski), Maciej Iwański (61-Rui Miguel), Mateusz Bartczak, Michał Goliński - Andre Nunes (55-Piotr Włodarczyk), Michał Chałbiński.
Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Kamil Grosicki, Aleksandar Vukovic, Roger (90-Marcin Smoliński), Edson - Piotr Giza (74-Martins Ekwueme) - Takesure Chinyama (80-Maciej Korzym)
Sędzia: Robert Małek (Zabrze).
Widzów: 11 000.

W innym piątkowym meczu 6. kolejki Orange Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec pokonało 3:1 (2:1) Jagiellonię Białystok. Było to niezwykle ważne zwycięstwo dla Zagłębia, bo pozwoliło im w końcu wyjść na plus w tabeli pod względem punktów (wcześniej sosnowiczanie byli ukarani odjęciem czterech punktów za korupcję). Bohaterem zespołu został Marcin Folc - strzelec dwóch bramek.

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1)