Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 3. minucie Aleksandr Kierżakow strzałem głową trafił do siatki. Jeleń przez całe spotkanie był bardzo aktywny. Na początku drugiej części spotkania zmarnował dwie doskonałe sytuacje na zdobycie gola. Najpierw wykorzystał swoją szybkość i wyprzedził obrońców Zenita wychodząc do prostopadłego podania. Próbował przelobować bramkarza, ale zrobił to za mocno. Kilka minut później strzelał w polu karnym z ostrego kąta, jednak trafił prosto w bramkarza.

Drugi Polak w Auxerre Dariusz Dudka, nie mógł wystąpić w tym meczu z powodu czerwonej kartki, którą został ukarany cztery lata temu jeszcze jako piłkarz Wisły Kraków.

Wieczorem Sparta Praga, która wyeliminowała Lecha Poznań, przegrała na własnym stadionie ze słowackim zespołem MSK Żylina 0:2. Do niespodzianki doszło w Bernie, gdzie miejscowa drużyna Young Boys wygrała z londyńskim Tottenham Hotspur 3:2.

Wyniki wtorkowych meczów 4. rundy kwalifikacji LM:

grupa "mistrzowska"

Sparta Praga - MSK Żylina 0:2 (0:0)
Rosenborg Trondheim - FC Kopenhaga 2:1 (1:0)

grupa "niemistrzowska"

Zenit Sankt Petersburg - AJ Auxerre 1:0 (1:0)
Young Boys Berno - Tottenham Hotspur 3:2 (3:1) Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam 1:1 (0:0)