Ostatniego gola zdobył Robert Lewandowski w 62. minucie spotkania towarzyskiego z Bułgarią (2:0), 3 marca na obiekcie Legii Warszawa. Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jakub Błaszczykowski.

Kibice czekają na bramkę od 388 minut (prawie 6,5 godziny gry). Piłkarze ani razu nie pokonali bramkarzy drużyn narodowych Finlandii i Serbii (remisy 0:0) oraz mistrzów świata i Europy Hiszpanii (0:6), a także Kamerunu (0:3).

Dotychczas reprezentacja prowadzona przez Smudę odniosła cztery zwycięstwa, tyle samo meczów przegrała, a dwa zremisowała.

Popularny "Franz" został selekcjonerem polskiej kadry pod koniec października 2009 roku, zastępując Leo Beenhakkera (po Holendrze tymczasowym trenerem był jeszcze Stefan Majewski). Bilans występów reprezentacji Polski pod wodzą Franciszka Smudy:

Rok 2009:

14.11 Warszawa: Polska - Rumunia 0:1 (0:0)
18.11 Bydgoszcz: Polska - Kanada 1:0 (1:0), bramka: Maciej Rybus

Rok 2010:

17.01 Korat (Tajlandia): Polska - Dania 1:3 (1:1), bramka: Sławomir Peszko
20.01 Korat (Tajlandia): Polska - Tajlandia 3:1 (1:0), bramki: Kamil Glik, Patryk Małecki, Marcin Robak
23.01 Korat (Tajlandia): Polska - Singapur 6:1 (3:1), bramki: Robert Lewandowski 2, Maciej Iwański, Piotr Brożek, Patryk Małecki, Tomasz Nowak
03.03 Warszawa: Polska - Bułgaria 2:0 (1:0), bramki: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski
29.05 Kielce: Polska - Finlandia 0:0
02.06 Kufstein (Austria): Polska - Serbia 0:0
08.06 Murcja: Hiszpania - Polska 6:0
11.08 Szczecin: Polska - Kamerun 0:3

Bilans: 10 meczów - 4 zwycięstwa Polski - 2 remisy - 4 porażki; bramki: 13-15