Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie; wynik spotkania otworzył w 13. minucie właśnie Messi. Radość ze zwycięstwa popsuło jednak gościom brutalne zagranie Tomasa Ujfalusiego, który próbując wślizgiem odebrać piłkę Messiemu, trafił go w kostkę. Czech, wcześniej ukarany żółtą kartką, został po tym faulu wyrzucony z boiska.

W tabeli Primera Division Barcelona, z dwoma zwycięstwami i jedną porażką, zajmuje piąte miejsce (może ją jeszcze wyprzedzić Sevilla, która gra wieczorem w Maladze).

Jedynym niepokonanym zespołem pozostaje Valencia. Podopieczni Unai Emery'ego, grając w Alicante prawie całą drugą połowę w osłabieniu (po czerwonej kartce Davida Navarro), poradzili sobie na wyjeździe z sensacyjnym pogromcą "Barcy" - Herculesem Alicante 2:1.

Z trzema punktami wrócił z Kraju Basków do Madrytu Real. W sobotę drużyna Jose Mourinho wygrała z Realem Sociedad 2:1 po bramkach Angela Di Marii i Cristiano Ronaldo. (PAP)