Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie (kontuzję leczy podstawowy napastnik Borussii Lucas Barrios), w 50. minucie został ukarany żółtą kartką. Przez 90 minut wystąpił również Łukasz Piszczek. Trzeci z Polaków grających w Dortmundzie - Jakub Błaszczykowski - wszedł na boisko w 61. minucie.

Drużyna z Dortmundu odniosła 13. zwycięstwo w piętnastym meczu i ma aż dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli FSV Mainz. Piłkarze Borussii już dzień wcześniej mogli cieszyć się z tytułu mistrzów jesieni. To efekt sobotniej porażki Mainz z Eintrachtem Frankfurt 1:2.

Obecny lider Bundesligi został mistrzem półmetka po raz trzeci. W sięgającej 1963 roku historii Bundesligi w 31 na 47 przypadków zespół najlepszy po rundzie jesiennej świętował później zdobycie tytułu.

W innym niedzielnym meczu Bayer Leverkusen pokonał FC Koeln 3:2. W zespole gości całe spotkanie rozegrał pomocnik reprezentacji Polski Adam Matuszczyk, podobnie jak mający polskie korzenie napastnik Koeln Lukas Podolski. Ten drugi zaliczył dwie asysty. "Poldi" miał udział m.in. przy golu Martina Laniga, z którym kilka dni wcześniej... starł się podczas treningu.

Sporo emocji wzbudzał sobotni mecz Schalke z Bayernem Monachium. Oba kluby były przed sezonem wymieniane w gronie głównych kandydatów do tytułu, tymczasem bardzo zawodzą. Zwyciężył 2:0 zespół z Gelsenkirchen i oddalił się od strefy spadkowej. Bawarczycy doznali pierwszej ligowej porażki od dwóch miesięcy. Do lidera z Dortmundu tracą aż 17 punktów.