W minioną środę Juventus w arktycznych warunkach zremisował w Poznaniu 1:1, tracąc na jedną kolejkę przed końcem szansę awansu do 1/16 finału Ligi Europejskiej (wiadomo, że z grupy A awansują Manchester City i Lech).

W niedzielnym spotkaniu Serie A okazało się, iż piłkarze Starej Damy wyraźnie "odżyli" po powrocie z Poznania. Inna sprawa, że dwa gole zdobył dla nich Fabio Quagliarella, który nie mógł grać w jesiennej edycji Ligi Europejskiej (nie został zgłoszony do rozgrywek).

Po 15 kolejkach Serie A drużyna z Turynu ma 27 punktów - siedem zwycięstw, sześć remisów i dwie porażki. W jednym z wcześniejszych niedzielnych meczów piłkarze Fiorentiny pokonali u siebie Cagliari 1:0 (0:0). W bramce gospodarzy wystąpił Artur Boruc, który w ostatniej minucie zobaczył żółtą kartkę.

Liderem po 15 kolejkach pozostał Milan - 33 punkty. Uczestnik Ligi Mistrzów w sobotę pokonał Brescię 3:0, zdobywając wszystkie gole w pierwszej połowie. Wciąż świetnie spisuje się wicelider Lazio. Rzymianie już w piątek wygrali z przeżywającym poważny kryzys mistrzem kraju Interem Mediolan 3:1 i do prowadzącego Milanu tracą trzy punkty. Fiorentina zajmuje 12. miejsce (19 pkt).

W poniedziałek piłkarze Napoli podejmą Palermo.