Ponad ćwierć wieku przepracował w tygodniku "Piłka Nożna", w którym w latach 1998-2001 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Angażował się także w działalność związkową. Pisał do oficjalnego dziennika I Zjazdu Solidarności "Głosu Wolnego" i współtworzył związkowy leksykon "Who's who, What's Solidarność".

Był autorem wielu książek o tematyce piłkarskiej, a jego "Z piłką do Europy" została uznana zdaniem "Gazety Wyborczej" za najlepszą książkę 2005 roku. Współpracował z Przemysławem Łonyszynem przy pierwszej polskiej powieści o futbolu "Tajemnica Mundialu".

W latach 1974-1976 współpracował z "Przeglądem Sportowym" i z "Piłką Nożną", w której w 1977 roku po dwóch latach współpracy otrzymał etat. Pisywał także do krakowskiego "Tempa", "Nowego Światu", "Sportu", "Sportowca", Expressu Wieczornego", "Przeglądu" i miesięczniku "Magazyn Futbol".

Jego felietony ukazywały się w portalu Reprezentacja.com.pl i e-Boisko.pl (pełnił tam funkcję redaktora naczelnego). Ostatnio był szefem serwisu Futbolnet.pl.

Do historii polskiego dziennikarstwa sportowego przeszedł także dzięki, odkryciu, że w przegranym meczu olimpijskich reprezentacji Polski i Danii grał nieuprawniony zawodnik, co spowodowało, że FIFA przyznała Polsce walkower.