Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko. Już po 32 minutach zwycięzcy europejskiej Ligi Mistrzów prowadzili 2:0 po golach Dejana Stankovica i kapitana Javiera Zanettiego. Po przerwie wynik ustalił Diego Milito - ten sam, który w majowym finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (2:0) zdobył oba gole.

W innym meczu rozegranym w środę piłkarze meksykańskiego klubu CF Pachuca zapewnili sobie piąte miejsce. Pokonali zespół gospodarzy - Al Wahda w rzutach karnych 4:2. Po dogrywce był remis 2:2.

Już we wtorek awans do finału wywalczyli piłkarze TP Mazembe. Drużyna z Demokratycznej Republiki Konga wygrała z brazylijskim Internacionalem Porto Alegre 2:0 (0:0).

Wyniki i program kolejnych spotkań:
15 grudnia, środa
Półfinał: Inter Mediolan (Włochy) - Seongnam Ilhwa Chunma (Korea Płd.) 3:0 (2:0).
Bramki: Dejan Stankovic (3), Javier Zanetti (32), Diego Milito (73).

Mecz o 5. miejsce: CF Pachuca (Meksyk) - FC Al Wahda (ZEA) 2:2 (2:2, 0:1), rzuty karne 4:2.
Bramki: Dario Cvitanich (82, 89) - Ismaeil Matar (44), Mahmoud Al-Hamali (77);
czerwona kartka: Mahmoud Al-Kamali (Al Wahda) w 73. minucie.