"Rozpatrujemy taką ewentualność" - powiedział w Abu Zabi sekretarz generalny FIFA Francuz Jerome Valcke w rozmowie z dziennikarzem agencji Associated Press.

"Nie jest to jednak takie proste, muszą być zmienione terminy wielu pozostałych imprez. Ponadto w tej sprawie muszą wypowiedzieć się kierownictwa lig narodowych oraz związków" - dodał Valcke.

Słowa sekretarza generalnego FIFA oznaczają zmianę dotychczasowego stanowiska tej organizacji. W ostatnich dniach za taką możliwością opowiedzieli się legendarny piłkarz i trener "Cesarz" Beckenbauer oraz prezes Zachodnioazjatyckiej Federacji Piłki Nożnej (WAFF) jordański książe Ali bin al Hussein, zamierzający ubiegać się o funkcję wiceprezesa FIFA. Ten ostatni proponuje styczeń.

Beckenbauer uważa, że impreza powinna odbyć się w miesiącu zimowym, ponieważ w zaplanowanym terminie wysokie temperatury mogą dawać się we znaki zawodnikom i kibicom.

FIFA przyznała przed dwunastoma dniami organizację mistrzostw świata w 2022 roku Katarowi chociaż w miesiącach letnich w regionie Zatoki Perskiej panują temperatury sięgające ponad 40 stopni Celsjusza.