Spotkanie pomiędzy aktualnym mistrzem Anglii i liderem tabeli po 17. kolejkach obecnego sezonu nie zostanie rozegrane ze względu na intensywne opady śniegu.

Z tego samego powodu nie wyjdą w sobotę na boisko polscy bramkarze reprezentujący barwy Arsenalu - Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Kanonierzy mieli podejmować na Emirates Stadium ekipę Stoke.

Z zaplanowanych na sobotę spotkań Premier League odbędą się tylko dwa - Sunderlandu z Boltonem oraz Blackburn Rovers z West Ham United.

Spotkania Liverpoolu z Fulham oraz Wigan Athletic z Aston Villą nie zostaną rozegrane, mimo że posiadające podgrzewane murawy boiska na Anfield Road i DW Stadium są odpowiednio przygotowane. Powodem takiej decyzji są złe warunki panujące na autostradach na północy Anglii i drogach wokół stadionów, gdzie spadło nawet do 25 cm śniegu, oraz troska o bezpieczeństwo kibiców wybierających się na te stadiony.

Mecz Wigan Athletic z Aston Villą jest już drugim spotkaniem obydwu drużyn w 2010 roku mającym odbyć się w Wigan, które zostało odwołane z powodu zimowej aury. Podobna sytuacja miała miejsce 9 stycznia.