Zatrudnienie Leonardo, choć zapowiadane, wzbudziło niemałe poruszenie u kibiców lokalnego rywala AC Milan. 41-letni selekcjoner jeszcze w zeszłym sezonie pracował bowiem w tym klubie. Rossonierich doprowadził do trzeciego miejsca w Serie A.

"Zdrajca", "sprzedawczyk", "niewiarygodne", "poza wszelkimi regułami" - to tylko niektóre komentarze, które pojawiły się na internetowym komunikatorze Twitter bezpośrednio po ogłoszeniu podpisania porozumienia.

Powodem zwolnienia Beniteza były słabe wyniki w Serie A, gdzie Inter zajmuje siódme miejsce ze stratą 13 punktów do prowadzącego Milanu. Jednak bezpośrednim powodem rozstania się z Benitezem było podważenie przez trenera autorytetu prezesa klubu Massimo Morattiego.

Benitez został trenerem mistrza Włoch w czerwcu, po tym jak rozstał się z Liverpoolem. Od początku miał wysoko postawioną poprzeczkę, ponieważ jego poprzednik Portugalczyk Jose Mourinho zdobył z Interem mistrzostwo kraju, oraz triumfował w Pucharze Włoch i Lidze Mistrzów.

Leonardo to były piłkarz. W reprezentacji Brazylii rozegrał 60 spotkań. Karierę zawodniczą zakończył w 2003 roku w Milanie.