Urodzony w Brazylii Guerreiro wraca do kadry po ponad rocznej przerwie. Ostatnie spotkanie rozegrał w niej 14 listopada 2009 roku, z Rumunią (0:1) w debiucie Smudy w roli selekcjonera. Jego powołanie można uznać za niespodziankę, choć ostatnio coraz częściej występuje w AEK Ateny.

Jeszcze dłużej nie grał w narodowych barwach Głowacki. Po raz ostatni w kończącym eliminacje mistrzostw świata 2010 roku meczu ze Słowacją (0:1). Smuda powołał obrońcę tureckiego Trabzonsporu na jesienne spotkania z Ukrainą i Australią, ale przyjazd na zgrupowanie uniemożliwiła mu kontuzja.

Szczęsny 18 listopada 2009 w meczu z Kanadą (1:0) w Bydgoszczy zadebiutował w reprezentacji, ale później trenerzy stawiali na innych bramkarzy. W ostatnich tygodniach 20-latek coraz częściej występuje w podstawowym składzie londyńskiego Arsenalu.

Sporym zaskoczeniem jest też powołanie 20-letniego Grzegorza Krychowiaka, który występuje we francuskim drugoligowcu Stade Reims, do którego wypożyczony jest z Girondins Bordeaux. Defensywny pomocnik zadebiutował w kadrze pod wodzą Leo Beenhakkera 14 grudnia 2008 roku na zgrupowaniu w Turcji w meczu z Serbią (1:0).

Wcześniej, 6 lutego w Vila Real de Santo Antonio Polska, w składzie złożonym z piłkarzy krajowych klubów, zmierzy się towarzysko z Mołdawią. W tym spotkaniu szansę na debiut w biało-czerwonych barwach będzie miał Michał Kucharczyk z Legii Warszawa, który na poczatku sezonu był objawieniem ekstraklasy.

W tym składzie znajdzie się również Rafał Murawski, który do niedawna występował jeszcze w Rubinie Kazań, a w poniedziałek ponownie związał się z Lechem Poznań.


Oprócz niego na mecz z Norwegią pozostanie jeszcze trzech piłkarzy występujących w rodzimej ekstraklasie. Są to: Adrian Mierzejewski, Tomasz Jodłowiec i Maciej Sadlok, wszyscy z Polonii Warszawa. Smuda pozwoli wrócić do zespołu Czarnych Koszul jedynie Arturowi Sobiechowi, którego zastąpi Ireneusz Jeleń. Napastnik Auxerre wraca do reprezentacji po kontuzji i operacji kolana.