W starciu z Auxerre faworytem wydawali się marsylczycy - mistrzowie kraju z 2010 roku i aktualni wicemistrzowie. Do przerwy wszystko przebiegało po ich myśli, prowadzili bowiem 2:0 (Loic Remy, Andre Ayew).

W drugiej połowie ambitni gospodarze ruszyli jednak do odrabiania strat. W 46. minucie kontaktowego gola zdobył Alain Traore, a dziewięć minut przed końcem wyrównał Roy Contout, po asyście Dudki. Niedługo potem Polak został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

Po dwóch kolejkach Auxerre ma koncie jeden punkt, a OM - dwa. Na razie najwięcej pochwał zbierają Toulouse, Caen i Saint Etienne, które odniosły komplet zwycięstw.

Naszpikowany gwiazdami i bardzo wzmocniony w letniej przerwie Paris Saint Germain, po porażce w 1. kolejce, tym razem zremisował na wyjeździe z Rennes 1:1.

Broniący mistrzostwa kraju OSC Lille (zespół Ludovica Obraniaka) zmierzy się wieczorem u siebie z Montpellier.