O sukcesie Al Wasl przed własną publicznością przesądziły gole Mohammeda Jamala w 86. i Hassana Yousefa w 89. minucie.

Do przerwy był remis 1:1. Podopieczni ubranego na czarno Maradony (założył koszulkę i spodenki w tym kolorze) objęli prowadzenie w 21. minucie po strzale głową pozyskanego z Penarolu Montevideo Urugwajczyka Juana Manuela Olivery. Siedem minut później do własnej bramki trafił Yaser Salem.

Od 37. minut drużyna Ittihad grała w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Sultan Seif, za faul na Chilijczyku Edsonie Puchu.

W połowie maja na stanowisku trenera Al Wasl Maradona, były selekcjoner reprezentacji Argentyny, zastąpił Khalifa Mobaraka, tymczasowo pełniącego funkcję po zwolnionym Brazylijczyku Sergio Fariasie. W przeszłości ten zespół prowadzili również m.in. Henryk Kasperczak, Czech Ivan Hasek i Austriak Josef Hickersberger.

Fani Al Wasl bardzo ciepło przyjęli Maradonę podczas oficjalnego debiutu; w trakcie przedmeczowej rozgrzewki w niebo wypuścili sporą ilość fajerwerków.