Portugalia - Polska 1:1 (1:1)

Bramki: dla Portugalii - Pedro Mendes (9); dla Polski - Michał Kucharczyk (35).

Żółte kartki: Paweł Olkowski, Łukasz Tymiński, Paweł Oleksy, Artur Sobiech. Czerwona kartka: Czerwona kartka: Filip Kurto (45). Sędzia: Olivier Thual (Francja). Widzów: 5000.

Portugalia: Mika - Cedric Soares, Pedro Mendes, Joao Pereira, Mario Rui - Andre Almeida (77-David Simao), Andre Martins, Sana (58-Nelson Oliveira), Rui Fonte - Josue, Wilson Eduardo (77-Diogo Viana).

Polska: Filip Kurto - Paweł Olkowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Malarczyk, Paweł Oleksy - Łukasz Tymiński, Michał Kucharczyk (45-Łukasz Skorupski), Ariel Borysiuk, Mateusz Klich (70-Kamil Drygas), Tomasz Kupisz - Artur Sobiech (77-Paweł Wszołek).

Bramkę dla Polski zdobył w 36. minucie Michał Kucharczyk. W 9. minucie gola dla Portugalii strzelił Pedro Mendes. W 45. minucie czerwoną kartką za faul ukarany został bramkarz Filip Kurto. Zastępujący go Łukasz Skorupski obronił rzut karny.

Już w pierwszych minutach meczu gospodarze zagrozili bramce Kurto. W 2. min. strzał Josuego z trzech metrów zablokowali polscy obrońcy, ale po chwili dośrodkowanie z rzutu wolnego Josuego przeciął uderzeniem głową Pedro Mendes, nie dając szans bramkarzowi Wisły Kraków.

Utrata bramki zmotywowała podopiecznych Majewskiego do częstszych ataków na bramkę rywala. Wyróżniający się w meczu Tomasz Kupisz co raz inicjował prawą stroną rajdy na bramkę Miki, ale jego dośrodkowania wybijali portugalscy obrońcy. Mimo kilku doskonałych okazji do strzelenia gola biało-czerwonym nie udawało się jednak sforsować defensywy gospodarzy.

Ataki Polaków dały rezultat dopiero w 35. minucie. Po akcji zainicjowanej przez Mateusza Klicha z prawej strony boiska i dośrodkowaniu do Kucharczyka, napastnik stołecznej Legii strzałem z ósmego metra pokonał Mikę.

Portugalczycy dali o sobie znać w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po błędzie polskiej obrony Kurto musiał powstrzymać szarżującego Wilsona faulem. Choć zdarzenie miało miejsce przed linią pola karnego, francuski arbiter wskazał na jedenastkę. Ukaranego czerwoną kartką Kurto zastąpił Skorupski, który w ostatnich sekundach pierwszej połowy obronił strzał Wilsona. Piłka odbita od słupka przetoczyła się wzdłuż linii i wyszła z bramki.

Druga połowa meczu, podczas której biało-czerwoni grali w dziesiątkę, stała pod znakiem częstych ataków gospodarzy. Polscy defensorzy skutecznie jednak bronili dostępu do bramki Skorupskiego. W 70. min. polski golkiper obronił niebezpieczny strzał Josuego z rzutu wolnego.

W 79. min. Polacy stracili doskonałą szansę na podwyższenie rezultatu. Tomasz Kupisz przebiegł pół boiska, lecz w sytuacji sam na sam z Miką nie zdołał obiec portugalskiego bramkarza. Dwie minuty później Skorupski obronił mocny strzał Diogo Viany z rzutu wolnego.

W piątek, w innym meczu grupy 6. Mołdawia zmierzy się z Rosją. Polacy w kolejnym spotkaniu zagrają we wtorek u siebie z Albanią.

Wcześniej biało-czerwoni pokonali Albanię 3:0 i ulegli Rosji 0:2. Do kolejnej rundy eliminacji awansują zwycięzcy 10 grup i cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc. Utworzą one łącznie siedem par, których triumfatorzy zakwalifikują się do turnieju finałowego w Izraelu.