Lewandowski przyczynił się do efektownego zwycięstwa Borussii Dortmund nad Wolfsburgiem 5:1 w meczu 12. kolejki ekstraklasy Niemiec. Dzień wcześniej swojego meczu nie ukończył Polanski, który w 83. minucie został ukarany czerwoną kartką. Jego FSV Mainz pokonało na własnym boisku VfB Stuttgart 3:1.

Występy polskich piłkarzy powołanych na mecze z Włochami (11.11) i Węgrami (15.11):

bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu z West Bromwich (3:0) Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - na ławce rezerwowych w meczu z West Bromwich (3:0)

obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor) - 90 minut w meczu z Kayserisporem (2:1) Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Cercle Brugge (0:1) Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu z Wolfsburgiem (5:1) Damien Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu z Olympique Lyon (2:1) Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - mecz z Jagiellonią Białystok odbędzie się w poniedziałek Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - mecz z Jagiellonią Białystok odbędzie się w poniedziałek Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań) - 90 minut w meczu z Polonią Warszawa (0:1) Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) - 90 minut w meczu z Lechem Poznań (1:0)

pomocnicy: Ludovic Obraniak (Lille) - od 71. minuty w meczu z Evian (1:1) Dariusz Dudka (Auxerre) - 90 minut w meczu z Toulouse (2:0) Adam Matuszczyk (FC Koeln) - od 72. minuty w meczu z Werderem Brema (2:3) Sławomir Peszko (FC Koeln) - do 72. minuty w meczu z Werderem Brema (2:3) Eugen Polanski (FSV Mainz) - czerwona kartka w 83. minucie w meczu z VfB Stuttgart (3:1) Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - na ławce rezerwowych w meczu z Wolfsburgiem (5:1) Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) - od 18. minuty w meczu z Kayserisporem (2:1) Rafał Murawski (Lech Poznań) - 90 minut w meczu z Polonią Warszawa (0:1) Maciej Rybus (Legia Warszawa) - mecz z Jagiellonią Białystok odbędzie się w poniedziałek Janusz Gol (Legia Warszawa) - mecz z Jagiellonią Białystok odbędzie się w poniedziałek

napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - gol i do 74. minuty w meczu z Wolfsburgiem (5:1) Paweł Brożek (Trabzonspor) - na ławce rezerwowych w meczu z Kayserisporem (2:1)