"Na mundialu w 2014 roku będzie zastosowana taka technologia. FIFA dysponuje już dwoma dobrymi systemami odpowiadającymi wszystkim naszym potrzebom, charakteryzującymi się niezawodnością, szybkim działaniem i łatwością w użyciu" - oświadczył Blatter w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety "El Mundo Deportivo".

W rozmowie z niemieckim "Bildem" szef FIFA dodał, że do wprowadzenia na boiska "wykrywaczy goli" może dojść już w sezonie 2012/13. Międzynarodowa Rada Piłkarska (International Football Association Board), zajmująca się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry, ma podjąć tę kwestię w marcu przyszłego roku i jeśli wyrazi zgodę, nowe technologie w futbolu staną się faktem.

Dotychczas FIFA nie zgadzała się na wprowadzenie elektronicznej pomocy dla sędziów, z której korzysta się w innych dyscyplinach, m.in. w tenisie, hokeju na lodzie i rugby.

Konserwatyzm FIFA w tej sprawie spotykał się z ostrą krytyką, zwłaszcza przy okazji tak drastycznych przypadków, jak nieuznanie prawidłowego gola strzelonego przez Franka Lamparda w meczu Anglia - Niemcy (1:4) w 1/8 finału mistrzostw świata w RPA.