W 21. minucie Gabor Straka sfaulował w polu karnym Ivicę Ilioeva i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem jedenastki był Cwetan Genkow. Kwadrans później mogło być 2:0, ale piłka po "główce" Genkowa (po wcześniejszej wrzutce Tomasa Jirsaka) minimalnie minęła bramkę Matko Perdijicia.

Na początku drugiej połowy Sergei Pareiko daleko wyekspediował piłkę w kierunku bramki Ruchu. Już na polu karnym chorzowian dopadł ją Maor Melikson i mimo asysty obrońcy umieścił w siatce.

W 58. minucie krakowianie mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia. Po podaniu Wojciecha Grzyba bramkarz Ruchu złapał piłkę w ręce. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni, kilka metrów od chorzowskiej bramki, ale Wisła nie potrafiła zdobyć gola.

Goście przybliżyli się do awansu w 69. minucie. Dragan Paljic sfaulował w polu karnym Wisły Łukasza Janoszkę, a rzut karny wykorzystał rezerwowy Paweł Abbot. Jednak tuż przed końcem 90. minuty, po wrzutce z lewej strony Patryka Małeckiego, celną "główką" popisał się Genkow.

Konieczna była dogrywka, a w niej Wisła była bardzo blisko zdobycia gola w 119. minucie. Po strzale Davida Bitona Perdijic odbił piłkę na słupek. Celnie dobił ją Małecki, ale był na spalonym.

Ostatecznie o awansie zdecydowały rzuty karne. W ostatniej serii Igor Lewczuk pokonał bramkarza Wisły, a strzał Gervasio Nuneza obronił Perdijic.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1 (1:0, 3:1); karne: 5:6.

Bramki: 1:0 Cwetan Genkow (22-karny), 2:0 Maor Melikson (49), 2:1 Paweł Abbot (69-karny), 3:1 Cwetan Genkow (90-głową).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Dragan Paljic, Tomas Jirsak, Michał Czekaj, Cwetan Genkow, Patryk Małecki, David Biton. Ruch Chorzów: Gabor Straka, Igor Lewczuk, Tomas Josl, Arkadiusz Piech, Paweł Abbot.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 6 614.

Pierwszy mecz 1:3, awans - Ruch Chorzów.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michał Czekaj, Junior Diaz, Dragan Paljic (83-David Biton), Tomas Jirsak (96-Alan Uryga) - Ivica Iliev (71-Patryk Małecki), Gervasio Nunez, Łukasz Garguła, Maor Melikson, Andraz Kirm - Cwetan Genkow.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Igor Lewczuk, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (65-Jakub Smektała), Gabor Straka, Paweł Lisowski, Łukasz Janoszka (80-Tomas Josl) - Maciej Jankowski (59-Paweł Abbot), Arkadiusz Piech.