Remisem 1:1 zakończył się rozegrany w Barcelonie na stadionie Espaniolu mecz między reprezentacjami Katalonii i Nigerii. Ostatni raz trenerem gospodarzy był Johan Cruyff. Reprezentacja Katalonii istnieje od 14 lat i rozgrywa jeden mecz na rok.

Pierwszego gola w 3. minucie z rzutu karnego zdobył Sergio Gonzales. Goście wyrównali w 54. minucie po strzale Brighta Dike’a. Podczas całego meczu na boisku dominowała Katalonia, jednak jej napastnikom zabrakło celności. Mimo to jednego z nich, Bojana Krcicia, uznano za najlepszego piłkarza meczu.
Z reprezentacją Katalonii pożegnał się Johan Cruyff. Jest to prawdopodobnie jedyny trener, którego drużyna nie przegrała ani jednego spotkania. Za czasów Cruyffa Katalonia rozegrała ich 14 - jeden mecz na rok.

Bronienie barw naszego kraju, Katalonii, było dla mnie zaszczytem. Bardzo wam za wszystko dziękuję - to pożegnalne słowa Cruyffa.
Inny trener, Tito Vilanova, pokierował popołudniowym treningiem Barcelony po tym, jak niespełna 2 tygodnie temu usunięto mu guza ślinianki przyusznej. Mimo to obowiązki pierwszego trenera wciąż pełni w klubie Jordi Roura.