Gdynianie objęli prowadzenie w 13. minucie po efektownej "główce" Michała Rzuchowskiego. 10 minut później wyrównał Mateusz Janiec.

Swoją rosnącą z minuty na minutę przewagę gospodarze udokumentowali w drugiej połowie - w 58. minucie po strzale Łukasza Jamroza padł drugi gol dla Arki, a kwadrans później - gdy trafił Mateusz Szwoch - było 3:1 dla gdynian.

Dwa kolejne trafienia Arka uzyskała w ostatnich minutach - czwartą bramkę zdobył Piotr Tomasik (88. min.), a wynik na 5:1 ustalił Rzuchowski (90. min.).

Wcześniej awans do ćwierćfinałów wywalczyły drużyny Zagłębia Lubin, Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk i Zawiszy Bydgoszcz. Ostatni ćwierćfinalista zostanie wyłoniony 18 grudnia, gdy o miejsce w najlepszej ósemce Pucharu Polski zagrają Górnik Zabrze i Legia Warszawa.