Do ciekawej konfrontacji doszło w Bari, gdzie Włosi zmierzyli się z Holandią. „Squadra Azzura” już po dziesięciu minutach gry prowadziła 2:0, gole strzelili Ciro Immobile i Daniele De Rossi z rzutu karnego. Przed „jedenastką” dla Włochów czerwoną kartkę obejrzał holenderski obrońca, Bruno Martins Indi.

W innym interesującym meczu Francuzi spotkali się na podparyskim Stade de France z Hiszpanami. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0, po golu Loica Remy’ego, strzelonym w 73. minucie. Francuzi strzelili bramkę już wcześniej - na początku drugiej połowy Karim Benzema posłał piłkę do siatki, ale gol nie został uznany, arbiter liniowy niesłusznie sygnalizował pozycję spaloną napastnika „Trójkolorowych”.

Dwie bramki dla Szwedów w meczu z Estonią (2:0) zdobył Zlatan Ibrahimovic, w ten sposób został rekordzistą szwedzkiego futbolu. Jego strzelecki dorobek w drużynie narodowej to 50 trafień. To o jedno więcej niż zdobył legendarny Sven Rydell, występujący w reprezentacji Szwecji w latach 1920-30.

Warto też dodać, że Ibrahimovic zagrał w kadrze 99. mecz, okazję do setnego występu będzie miał już w najbliższy poniedziałek - Szwedzi na początek eliminacji ME 2016 zmierzą się na wyjeździe z Austrią.