W 22. minucie Borek Doćkal pięknym strzałem zza pola karnego dał Czechom prowadzenie, dziesięć minut po przerwie Stefan De Vrij wyrównał.

„Oranje” mecz przegrali po koszmarnym błędzie Daryla Janmaata w doliczonym czasie gry. Holenderski obrońca próbował podawać piłkę do swojego bramkarza, ale zrobił to tak, że Vaclav Pilar nie miał możliwości spudłować po strzale do pustej bramki z niespełna dwóch metrów…

>>>Czechy - Holandia 1:2. Zobacz gole

W innym spotkaniu tej samej grupy Islandia wygrała 3:0 z Turcją. Ponad dziesięciotysięczna widownia na stadionie w Reykjaviku cieszyła się od 18. minuty, bramkę dla gospodarzy strzelił Jon Boedvarsson.

Ostatnie pół godziny goście grali w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał turecki pomocnik, Omer Toprak. Islandczycy przewagę wykorzystali w sposób wzorcowy - Gylfi Sigurdsson oraz Kollbein Sigthorsson strzelili gole w odstępie dwóch minut.

W ostatnim meczu gr. A Kazachstan bezbramkowo zremisował z Łotwą.

W grupie B Walijczycy wygrali na wyjeździe z Andorrą 2:1. Już po pięciu minutach gospodarze prowadzili po golu strzelonym przez Ildefonsa Limę z rzutu karnego. Potem do głosu doszli Walijczycy - w 22. minucie Gareth Bale wyrównał, a dziesięć minut przed końcem wykorzystał rzut karny.

Piłkarze Bośni i Hercegowiny szybko zdobyli bramkę w spotkaniu z Cyprem, autorem trafienia był Vedad Ibisević. Tuż przed przerwą wyrównał Dmitris Christofi, ten sam piłkarz w drugiej połowie zdobył gola na wagę wygranej gości.

Mecz Izraela z Belgią, zaplanowany na wtorek, został przełożony na inny termin.

W grupie H najciekawsza była konfrontacja Norwegii z Włochami. Na stadionie Ullevaall w Oslo piłkarze „Squadra Azzura” wyszli na prowadzenie po kwadransie gry, po trafieniu Simone Zazy. Druga bramka dla gości padła po strzale Simone Bucciego w 62. min.

Bułgarzy grali na wyjeździe z Azerbejdżanem, wygrali 2:1 dzięki bramce strzelonej w 88. minucie przez Wentislawa Christowa. Pierwszy gol dla gości był dziełem znanego z polskich boisk Iliana Micanskiego (14. min.).

Na niespodziankę zanosiło się w Zagrzebiu. Do przerwy Maltańczycy utrzymywali bezbramkowy remis z Chorwacją, mimo gry w osłabieniu - Steve Borg otrzymał czerwoną kartkę po półgodzinie gry.

„Hrvatska” wyższość udowodniła po przerwie - tuż po wznowieniu gry pierwszą bramkę zdobył Luka Modrić, w końcówce Andrej Kramarić podwyższył na 2:0.