Wynik meczu otworzył w 11. minucie Krzysztof Mączyński. Siedem minut później wyrównał Shaun Maloney. Po przerwie na prowadzenie wyszli Szkoci. W 57. minucie bramkę zdobył Steven Naismith. Gola na wagę remisu strzelił w 76. minucie Arkadiusz Milik.

Kilka minut przed końcem biało-czerwoni zmarnowali doskonałą okazję: najpierw w słupek trafił Kamil Grosicki, a później niecelnie dobijał Sebastian Mila.

Mecz na Stadionie Narodowym oglądało 55 197 widzów.

Po trzech meczach eliminacyjnych Polacy mają na koncie 7 punktów i prowadzą w tabeli. Drugie miejsce z tym samym dorobkiem punktowym zajmują Irlandczycy, którzy w dramatycznych okolicznościach zremisowali z Niemcami 1:1. Szkoci z 4 punktami plasują się na trzecim miejscu. Niemcy - również z 4 punktami, ale gorszym bilansem bramek - zajmują czwartą pozycję.

Następny mecz eliminacyjny Polacy rozegrają 14 listopada na wyjeździe z Gruzją.