Gruzja - Polska 0:4

Relacja zakończona

Koniec meczu:
Polacy w drugiej połowie zagrali bardzo skutecznie. Wbili rywalom aż cztery gole, a sami zachowali czyste konto. Dzięki tej wygranej utrzymujemy pierwsze miejsce w tabeli.
90+2. min.
GOL!!! 4:0 dla Polski! Milik kończy piękną akcję Polaków!
90+1
Żółtą kartką ukarany Linetty.
90. min.
Koniec regulaminowego czasu gry. Arbiter doliczył cztery minuty.
2014-11-14 19:49:47
Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
Piszczek traci piłkę, ale na szczęście Czanturia się przewrócił i ten sposób zakończył swoją akcję.
86. min.
Trzecia zmiana w naszym zespole. Za Milę wchodzi Linetty.
85. min.
Polacy szanują piłkę. Długo ją rozgrywają w środkowej strefie boiska.
83. min.
Jodłowiec za faul ukarany żółtą kartką.
80. min.
Gruzińscy kibice już nie wierzą. Powoli opuszczają stadion.
78. min.
Glik po faulu karany żółtą kartką.
2014-11-14 19:37:33
Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
77. min.
Ładna akcja Polaków. Lewandowski wpadł w pole karne. Wyłożył piłkę Rybusowi, ale tego w ostatniej chwili uprzedził obrońca.
76. min.
Rybus ostro potraktowany przez rywala. Na szczęście Polak szybko się podnosi z murawy.
73. min.
GOL!!! 3:0 dla Polski! Mila cudownym strzałem trafia w samo "okienko"! Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
71. min.
GOL!!! 2:0 dla Polski! Tym razem z bliska piłkę do siatki rywali wpycha Krychowiak.
70. min.
Czanturia wychodzi z piłką za boisko. Grę od bramki wznowi Szczęsny.
69. min.
Za kontuzjowanego Grosickiego wchodzi Rybus.
66. min.
Zmiana w naszym zespole. Jodłowiec wchodzi za Mączyńskiego.
65. min.
Kankawa mocno uderza z dystansu i pomylił się o centymetry.
64. min.
Glik niedokładnie podaje do Krychowiaka i tracimy piłkę.
61. min.
Powinno być już 2:0. Lewandowski z 5. metrów nie trafia do bramki. Piłka po jego uderzeniu przelatuje nad poprzeczką.
58. min.
Lewandowski z 18. metrów strzela nad poprzeczką.
56. min.
Ostro potraktowany Lewandowski. Polak długo leżał na murawie. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
55. min.
Dwie dobre interwencje Polaków. Najpierw Szukały, po chwili Krychowiaka.
54. min.
Polacy spokojnie rozgrywają piłkę. Teraz to my czekamy na atak rywali.
52. min.
GOL!!! 1:0 dla Polski! Glik głową pakuje piłkę do bramki rywali!
51. min.
Lewandowski uderza z powietrza, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć.
49. min.
Lewandowski próbował indywidualnej akcji. Ograł dwóch rywali, ale trzeciego już nie dał rady minąć.
46. min.
Znów kotłuje się w naszym polu karnym. Piłkę wybija Krychowiak.
2014-11-14 19:05:03
Drugą część meczu obie drużyny zaczęły bez zmian w swoich składach. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
Druga połowa:
Grę wznawiają biało-czerwoni.
2014-11-14 18:54:55
Adam Nawałka na razie nie ma tęgiej miny. Biało-czerwoni grają zbyt wolno, by zaskoczyć przeciwników. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
Koniec pierwszej połowy:
45. min.
Sędzia nie pozwolił Gruzinom dokończyć akcji. Gwizdek i koniec pierwszej części meczu.
44. min.
Grosicki przyjął piłkę w polu karnym. Uderzył technicznie, ale piłka o włos przeleciała obok słupka. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
2014-11-14 18:45:01
Fot. ZURAB KURTSIKIDZE, PAP/EPA
41. min.
Ależ mamy szczęście. Piłka jakimś cudem nie pada do bramki Szczęsnego po uderzeniu Kobachidze.
40. min.
Rzut rożny dla Polski. Po wrzutce Mili spore zamieszanie, ale o chwili Gruzini oddalają niebezpieczeństwo od swojej bramki.
38. min.
Znów gorąco. Tym razem Mczedlidze uderzał nad naszą bramką.
36. min.
Ananidze z rzutu wolnego strzela tuż obok słupka.
33. min.
Glik ofiarnym wślizgiem przerywa akcję Gruzinów.
31. min.
Piłka po strzale Piszczka przelatuje tuż nad poprzeczką.
2014-11-14 18:34:07
Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
29. min.
Lewandowski powstrzymany przed polem karnym reprezentacji Gruzji.
25. min.
Bramkarz rywali z największym trudem odbija piłkę po strzale Grosickiego.
22. min.
Kankawa posyła piłkę tuż nad poprzeczką bramki Szczęsnego.
17. min.
Było blisko! Najpierw Milik trafił w poprzeczkę, po chwili Grosicki uderzył w słupek. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
14. min.
Piszczek wygrywa pojedynek z Aanidze.
12. min.
Potworne zamieszanie w "16" Gruzinów. Wszystko przerywa gwizdek sędziego. Glik dotknął piłkę ręką.
9. min.
Pierwszy celny strzał Polaków. Milk uderzał z dystansu, ale jego była zbyt słaba, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy.
8.min.
Zamieszanie w naszym polu karnym. Na szczęście sytuacja szybko zostaje wyjaśniona.
6. min.
Kankawa z dystansu uderzył daleko od bramki Szczęsnego.
3. min.
Grosicki pomaga sobie ręką przy opanowaniu piłki. Dostrzegł to arbiter. Piłka dla rywali.
2. min.
Gruzini cofnęli się na swoją połowę i zmuszają Polaków do gry w ataku pozycyjnym.
2014-11-14 18:04:59
Na stadionie są też polscy kibice. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
1. min.
Faul na Piszczku i Polacy zaczną od rzutu wolnego.
Początek mecz:
Rozpoczęli gospodarze.
2014-11-14 17:50:47
Gruzja rozpocznie mecz w składzie: Loria - Lobżanidze, Kwirkwelia, Chubutia, Grigalawa - Dauszwili, Kaszia - Ananidze, Kankawa, Kobachidze - Mczedlidze
2014-11-14 17:41:19
Ostatni meldunek z kadry.
Przed meczem:
Jest już oficjalny skład na mecz z Gruzją. Są dwie niespodzianki "jedenastce" biało-czerwonych". Adam Nawałka od pierwszej minuty wystawił Sebastiana Milę i Krzysztofa Mączyńskiego. Mecz rozpoczniemy w takim zestawieniu: Szczęsny - Jędrzejczyk, Glik, Szukała, Piszczek - Krychowiak, Mączyński - Milik, Mila, Grosicki - Lewandowski.
Gruzja - Polska 0:4
Bramki: Glik (51.), Krychowiak (71.), Mila (73.), Milik (90+2.). Gruzja: Loria - Lobżanidze, Kwirkwelia, Chubutia, Grigalawa - Dauszwili, Kaszia - Ananidze (59. Okriaszwili), Kankawa, Kobachidze (88. Dzalamidze) - Mczedlidze (68. Czanturia). Polska: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk - Krychowiak, Mączyński (66. Jodłowiec) - Grosicki (69. Rybus), Mila (86. Linetty), Milik - Lewandowski.