Piast Gliwice wygrał u siebie z Lechem Poznań 3:2 (0:1) w meczu 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Goście objęli prowadzenie już w 3. minucie po strzale Szymona Pawłowskiego. Do przerwy wynik nie zmienił się, ale już 2 minuty po wznowieniu gry do remisu doprowadził Kamil Wilczek. Piłkarze Piasta poszli za ciosem i od 51. minuty prowadzili po golu Bartosza Szeligi.

W końcówce oba zespoły prowadziły szybką, otwartą grę; wydawało się, że bliżsi zdobycia bramki są piłkarze Lecha, ale w 87. minucie znakomite podanie Konstantina Vassiljeva wykorzystał Tomasz Podgórski i zapewnił zwycięstwo ekipie Piasta. Lech ma 23 punkty i zajmuje 7. miejsce; do prowadzącej Legii traci 9 punktów. Piast ma o punkt mniej i jest dziewiąty.