Gdy opiekun "biało-czerwonych" odsłonił karty i ogłosił powołania na eliminacyjny mecz z Irlandią okazało się, że na liście nie ma Jakuba Błaszczykowskiego. Od razu w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące przyczyny braku pomocnika Borussii w kadrze. Pragnę podkreślić, że Kuby nie ma z nami tylko i wyłącznie ze względów sportowych. Kuba jest bardzo ważną postacią, ale po przeanalizowaniu jego gry w ostatnich meczach doszedłem do wniosku, że nie jest jeszcze gotowy - wyjaśnił powody swojej decyzji selekcjoner polskiej reprezentacji.

Nawałka zdradził, że w przerwie zimowej chciał porozmawiać z Błaszczykowskim, ale... Kuba nie odbierał telefonu ani ode mnie ani od Roberta Lewandowskiego - ujawnił opiekun naszej kadry.

Trener Polaków powiedział też, że decyzje o tym kto będzie bronił w meczu z Irlandią podejmie w piątek. Rozmawiałem z Wojtkiem Szczęsny. Nie ukrywam, że obecnie jego szanse na grę są dużo mniejsze. Ale decyzję, kto będzie bronił, podejmę po piątkowym treningu - zapowiedział Nawałka.