To była bitwa do samego końca. Zawodnicy zrobili wszystko, aby utrzymać prowadzenie, było blisko. Straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry i to bardzo boli. Trzeba powiedzieć, że wszyscy zawodnicy walczyli niezwykle ambitnie. Moi piłkarze podjęli walkę, wyzwanie. Zdobyliśmy punkt na bardzo trudnym terenie i cieszymy się z tego. Remis jest sprawiedliwy. W pierwszej połowie spisywaliśmy się dobrze, a w drugiej zabrakło trochę jakości. To był trudny teren i trzeba się cieszyć z tego punktu - uważa szkoleniowiec naszej kadry.

Mimo remisu, Polacy z dorobkiem 11 punktów są nadal liderem grupy D. Sytuacja jest bardzo ciekawa. O punkt mniej mają Niemcy i Szkoci, a Irlandia jest czwarta (8 pkt). Od samego początku wiedzieliśmy, że ta grupa będzie wyrównana i trudna. Nasze 11 punktów to bardzo dobra zaliczka w kontekście następnych spotkań - twierdzi Nawałka.

Przed tym spotkaniem kilka problemów nasza kadra miała kilka problemów, o których Nawałka powiedział dopiero po meczu. Grzegorz Krychowiak kilka dni brał antybiotyki i do ostatniej chwili lekarz zastanawiał się, czy będzie mógł wystąpić. Niedługo przed meczem zadecydowaliśmy, że pojawi się na boisku. Walczył przez całe 90 minut. Kamil Glik grał z urazem - zdradził trener Polaków.