Nie oznacza to jednak, że wygrane przyszły łatwo - beniaminek Ekstraklasy, Zagłębie Lubin przegrywało w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi 0:1 i 1:2, by ostatecznie wygrać 4:2 (0:1). Po dwie bramki dla ekipy z Lubina strzelili Eryk Sobów (52’ i 91’) i Krzysztof Janus (71’ i 78’); oba gole dla gospodarzy zdobył Radosław Wiśniewski (23’ i 54’).

Cracovia również przegrywała w Ząbkach z Dolcanem 1:2, by wygrać 3:2 (1:2). Już w pierwszej minucie krakowski klub objął prowadzenie po golu Bartosza Kapustki. Zaledwie 60 sek. później wyrównał Damian Świerblewski. W 26. minucie prowadzenie gospodarzom dał Daniel Gołębiewski. Pozostałe bramki dla Cracovii strzelił Dariusz Zjawiński (46’ i 68’).

Oba kluby kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Zjawińskiego (88’) i Piotra Petasza z Dolcanu (91’).

Korona Kielce wyeliminowała Wdę Świecie wygrywając 1:0 (0:0) po golu Rafała Grzelaka z rzutu karnego (78’).

Najmniej kłopotów z awansem mieli mistrzowie Polski. Lech pokonał w Grudziądzu Olimpię 2:0 (1:0) po golach Davida Holmana (9’ i 86’).

W kolejnej rundzie Lech zagra z Ruchem Chorzów lub Wisłą Kraków, rywalem Zagłębia Lubin będzie Jagiellonia Białystok lub Pogoń Szczecin. Korona Kielce zagra z Górnikiem Zabrze lub Zagłębiem Sosnowiec, a Cracovia zmierzy się z GKS Katowice lub Wigrami Suwałki.

Pozostałe mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się środę i czwartek.