W kolejnej rundzie Legia zmierzy się z Lechią Gdańsk, która pokonała piłkarzy Puszczy Niepołomice 5:1. Po dwie bramki dla gdańszczan zdobyli Piotr Wiśniewski (20, 36) i Bartłomiej Pawłowski (49, 74), jedną Maciej Makuszewski (44). Gola dla występującej w II lidze (trzeci poziom rozgrywkowy) Puszczy strzelił z rzutu karnego Adrian Gębalski (38).

GKS Bełchatów pokonał Bytovię Bytów 1:0 (0:0). Bramkę zdobył Patryk Rachwał z rzutu karnego w 90. minucie. GKS i Bytovia występują w I lidze. W 1/8 finału bełchatowianie zagrają z innym pierwszoligowcem, Chojniczanką Chojnice.

Śląsk Wrocław wygrał w Olsztynie z pierwszoligowym Stomilem 5:1 (3:1). Bramki dla wrocławian zdobyli: Piotr Celeban (7), Kamil Biliński (12), Peter Grajciar (26), Flavio Paixao (76) i Mateusz Machaj (90). Honorowego gola dla Stomilu strzelił Rafał Remisz (23). O ćwierćfinał Śląsk zagra ze zwycięzcą meczu Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała (czwartek, godzina 18).

Arka Gdynia przegrała z Chojniczanką Chojnice po rzutach karnych 2:3. Po dziewięćdziesięciu minutach i dogrywce był remis 1:1 (1:0, 1:1). Gospodarze prowadzili po golu Michała Renusza w 45. minucie, wyrównał Tomasz Mikołajczak w 79. minucie. Zarówno Arka jak i Chojniczanka występują w I lidze. W 1/8 finału rywalem Chojniczanki będzie inny pierwszoligowiec: GKS Bełchatów lub Bytovia Bytów.

Wigry Suwałki przegrały z GKS Katowice 0:2 (0:1). Bramki zdobyli Krzysztof Wołkowicz w 3. i Wojciech Trochim w 51. minucie. Oba zespoły występują w I lidze. W 1/8 finału GKS zagra z Cracovią.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. W meczu 1/16 finału beniaminek I ligi pokonał Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Prowadzenie dla zabrzan zdobył Bartosz Iwan w 23 minucie. Po przerwie gole strzelali tylko gospodarze - Łukasz Sołowiej (55), Krzysztof Markowski (65) i Michał Fidziukiewicz (87). Kolejnym rywalem Zagłębia będzie inny zespół z ekstraklasy, Korona Kielce.

Zawisza Bydgoszcz wygrał z Chrobrym Głogów 4:1 (2:0). Dwie bramki zdobył Szymon Lewicki (25, 39), po jednej Krzysztof Nykiel (59) i Kamil Drygas (78 - karny). Oba zespoły występują w I lidze. W 1/8 finału Zawisza zagra z drugoligową Stalą Stalowa Wola, która wyeliminowała Piasta Gliwice po rzutach karnych.

Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola wyeliminowali Piasta Gliwice. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 2:2 (1:1, 2:2), w rzutach karnych Stal zwyciężyła 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Damian Łanucha z rzutu karnego (37) i Michał Kachniarz (90), dla gości oba gole strzelił Gerard Badia (15, 64) W 1/8 finału występująca na trzecim poziomie rozgrywkowym Stal zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz lub Chrobrym Głogów.

Jagiellonia Białystok wygrała z Pogonią Szczecin 2:1 (1:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Karol Świderski (26) i Przemysław Frankowski (50). Gola dla Pogoni strzelił Adam Frączczak (43). W 1/8 finału Pogoń spotka się z Zagłębiem Lubin.