Na oczach ok. 23 300 kibiców w Udine doszło do "rewanżu" za finałowy mecz Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, gdzie Hiszpanie pokonali Włochów 4:0. Tym razem spotkanie nie było tak jednostronne.

Gospodarze objęli prowadzenie w 68. minucie, gdy do siatki trafił rezerwowy Lorenzo Insigne. Jednak do wyrównania doszło już chwilę później. Na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się 35-letni Aritz Aduriz, który w drużynie narodowej zagrał pierwszy raz od 2010 roku, a po raz drugi w karierze. To jego pierwszy gol w reprezentacji.

Włosi mieli więcej okazji, ale świetnie w bramce mistrzów Europy spisywał się David De Gea z Manchesteru United.

Na mistrzostwach Europy Italia zagra w grupie E z Belgią, Szwecją i Irlandią, natomiast Hiszpanie trafili do grupy D z Turcją, Chorwacją i Czechami.

Przed czwartkowym spotkaniem minutą ciszy upamiętniono ofiary zamachu terrorystycznego w Brukseli, a także studentów, którzy stracili życie w wypadku autokaru w Hiszpanii. Wzmożono też środki bezpieczeństwa.

Włochy - Hiszpania 1:1 (0:0).
Bramki: dla Włoch - Lorenzo Insigne (68); dla Hiszpanii - Aritz Aduriz (70).