Kilka dni temu Brazylia zremisowała w Recife z Urugwajem 2:2, ale wtedy "Canarinhos" prowadzili 2:0. Tym razem role się odwróciły i brazylijski zespół przegrywał 0:2 w Asuncion.

Dopiero w 80. minucie kontaktową bramkę strzelił Ricardo Oliveira, a trafienie na wagę punktu zanotował w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Dani Alves.

Na tym polega duch zespołu - przyznał obrońca Barcelony.

Wśród gości zabrakło m.in. pauzujących za kartki Neymara i Davida Luiza.

W tabeli Brazylijczycy spadli z 3. na 6. miejsce - 9 pkt. Prowadzi Urugwaj, przed Ekwadorem - po 13 pkt, a za nimi są Argentyna 11 oraz Chile i Kolumbia po 10. Cztery najlepsze zespoły bezpośrednio awansują do rosyjskiego mundialu, a piąta drużyna wystąpi w barażu.

Na pozycję lidera przesunęli się Urugwajczycy po zwycięstwie w Montevideo nad Peru 1:0. Gola uzyskał Edison Cavani w 53. minucie.

W Cordobie Argentyna wygrała z Boliwią 2:0, a jednego z goli strzelił Messi (z karnego). To jego 50. bramka w zespole narodowym. Na czele klasyfikacji wszech czasów jest Gabriel Batistuta - 56.

"Jedenastki" została podyktowana po tym, jak Ronald Eguino sfaulował Evera Banegę.

Ważne, że wygraliśmy i liczymy się w walce o awans w tych długich eliminacjach. Jestem zadowolony z jubileuszowej bramki, ale najbardziej cieszy zwycięstwo - stwierdził Messi.

W pozostałych spotkaniach Kolumbia pokonała w Barranquilli dotychczas prowadzący w rozgrywkach Ekwador 3:1, zaś Wenezuela przegrała w Barinas z Chile 1:4.

Wyniki 6. kolejki eliminacji MŚ 2018 w Ameryce Południowej:
Paragwaj - Brazylia 2:2 (1:0) Bramki: dla Paragwaju - Dario Lezcano (40), Edgar Benitez (49); dla Brazylii - Ricardo Oliveira (80), Dani Alves (93)
Wenezuela - Chile 1:4 (1:1) Bramki: dla Wenezueli - Romuel Otero (9); dla Chile - Mauricio Pinilla dwie (33, 52), Arturo Vidal dwie (72, 92)
Argentyna - Boliwia 2:0 (2:0) Bramki: Gabriel Mercado (20), Lionel Messi (30-karny)
Urugwaj - Peru 1:0 (0:0) Bramka: Edison Cavani (53)
Kolumbia - Ekwador 3:1 (1:0) Bramki: dla Kolumbii - Carlos Bacca dwie (15, 67), Sebastian Perez (48); dla Ekwadoru - Michel Arroyo (90)

Tabela: M Z R P bramki pkt
1. Urugwaj 6 4 1 1 12-4 13
2. Ekwador 6 4 1 1 12-7 13
3. Argentyna 6 3 2 1 6-4 11
4. Chile 6 3 1 2 12-10 10
5. Kolumbia 6 3 1 2 9-8 10
6. Brazylia 6 2 3 1 11-8 9
7. Paragwaj 6 2 3 1 7-6 9