Bramki dla „Canarinhos” uzyskali Philippe Coutinho (25), Neymar, który w koszulce drużyny narodowej zdobył 50. gola (45+1.) oraz były zawodnik ŁKS Łódź Paulinho (58.). Był to piąty mecz pięciokrotnych mistrzów świata pod wodzą trenera Tite i piąte zwycięstwo.

Messi nie grał w poprzednich trzech spotkaniach eliminacyjnych z powodu kontuzji, ale powrotu nie zaliczy do udanych. Gospodarze byli tego dnia lepsi praktycznie w każdym aspekcie gry, a szczególnie uważnie grali w defensywie.

"Mistrz wrócił" – skandowali kibice "Canarinhos", gdy piłkarze wychodzili z tunelu na drugą połowę.

Brazylia ma 24 punkty i utrzymała "oczko" przewagi nad Urugwajem, który pokonał w Montevideo Ekwador 2:1. Argentyna jest dopiero szósta i traci jeden punkt do czwartej pozycji, dającej bezpośredni awans na mundial.

Znacznie mniej emocji było w innym ciekawie zapowiadającym się meczu – Kolumbia zremisowała w Barranquilli z Chile 0:0. Obie strony miały swoje okazje, ale żadnej nie udało się trafić do siatki, m.in. dzięki dobrej postawie obu bramkarzy.

Nie zabrakło za to... kontuzji. Z urazami boisko opuściło trzech Chilijczyków i jeden Kolumbijczyk. Szczególnie dotkliwe było to dla gości, którzy stracili bramkarza Claudio Bravo, Arturo Vidala i Charlesa Aranguiza. Z powodu przerw sędzia przedłużył pierwszą połowę o cztery, a drugą – o dziewięć minut.

W innych spotkaniach Peru rozbiło na wyjeździe Paragwaj 4:1, choć do przerwy to gospodarze prowadzili jedną bramką, natomiast w potyczce drużyn z dna tabeli Wenezuela rozgromiła u siebie Boliwię 5:0. W tym drugim meczu hat-trickiem popisał się piłkarz Torino Josef Martinez.

Do turnieju głównego w Rosji awansują cztery najlepsze zespoły strefy CONMEBOL, natomiast zespół z piątej pozycji zmierzy się w barażu z triumfatorem eliminacji Oceanii.

Wyniki 11. kolejki:
Belo Horizonte, Brazylia - Argentyna 3:0 (2:0) Bramki: Philippe Coutinho (25), Neymar (45+1), Paulinho (58)
Maturin, Wenezuela - Boliwia 5:0 (2:0) Bramki: Jacobo Kouffati (3), Josef Martinez (10, 67, 70), Romulo Otero (74)
Asuncion, Paragwaj - Peru 1:4 (1:0) Bramki: dla Paragwaju – Cristian Riveros (10); dla Peru – Christian Ramos (49), Edison Flores (71), Christian Cuevas (79), Edgar Benitez (84-samob.)
Motevideo, Urugwaj - Ekwador 2:1 (2:1) Bramki: dla Urugwaju – Sebastian Coates (12), Diego Rolan (45+1); dla Ekwadoru – Felipe Caicedo (45)
Barranquilla, Kolumbia - Chile 0:0

Tabela: M Z R P BRAMKI Pkt
1. Brazylia 11 7 3 1 26-9 24
2. Urugwaj 11 7 2 2 23-8 23
3. Kolumbia 11 5 3 3 15-12 18
4. Ekwador 11 5 2 4 19-16 17
5. Chile 11 5 2 4 18-16 17
6. Argentyna 11 4 4 3 11-12 16