Brazylia ma w tabeli, po 12 kolejkach, już cztery punkty przewagi nad Urugwajem. We wtorek "Canarinhos" zwyciężyli w Limie 2:0, a na listę strzelców wpisali się Gabriel Jesus w 58. i Renato Augusto w 79. minucie.

Po czterech spotkaniach bez wygranej (ostatnio porażki z Paragwajem i Brazylią bez zdobytego gola) wreszcie wygraną zanotowała Argentyna. W San Juan nie dała szans Kolumbii, a poza Messim, który trafił z rzutu wolnego, piłkę w siatce Davida Ospiny umieścili Lucas Pratto i Angel Di Maria. Za każdym razem asystował rozgrywający znakomity mecz Messi.

Wicelider Urugwaj przegrał w Santiago z Chile 1:3, choć przez prawie pół godziny prowadził po bramce Edinsona Cavaniego. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Eduardo Vargas, a o sukcesie Chile przesądziły dwa gole Alexisa Sancheza.

W pozostałych spotkaniach Ekwador wygrał z Wenezuelą 3:0, a Boliwia z Paragwajem 1:0.

Do MŚ w 2018 roku w Rosji awansują cztery najlepsze zespoły strefy CONMEBOL, natomiast zespół z piątej pozycji zmierzy się w barażu z triumfatorem eliminacji Oceanii.

Wyniki 12. kolejki: San Juan: Argentyna - Kolumbia 3:0 (2:0) Bramki: Lionel Messi (10), Lucas Pratto (23), Angel Di Maria (84). Santiago: Chile - Urugwaj 3:1 (1:1) Bramki: dla Chile - Eduardo Vargas (45+2), Alexis Sanchez dwie (60, 76); dla Urugwaju - Edinson Cavani (17). Lima: Peru - Brazylia 0:2 (0:0) Bramki: Gabriel Jesus (58), Renato Augusto (79). Quito: Ekwador - Wenezuela 3:0 (0:0) Bramki: Arturo Mina (51), Miller Bolanos (82), Enner Valencia (86). La Paz: Boliwia - Paragwaj 1:0 (0:0) Bramka: Gustavo Gomez (78-samob.).

Tabela: M Z R P bramki pkt
1. Brazylia 12 8 3 1 28-9 27
2. Urugwaj 12 7 2 3 24-11 23
3. Ekwador 12 6 2 4 22-16 20
4. Chile 12 6 2 4 21-17 20
5. Argentyna 12 5 4 3 14-12 19
6. Kolumbia 12 5 3 4 15-15 18
7. Paragwaj 12 4 3 5 11-17 15