Nieznaczną przewagę mieli gospodarze. W ich szeregach wyróżniał się Damian Kądzior. Prawoskrzydłowy w siódmej minucie przeprowadził ładną akcję, ale jego strzał obronił Pavels Steinbors. Goście natomiast wyglądali, jakby chcieli osiągnąć korzystny rezultat najmniejszym nakładem sił.

Choć pierwszoligowiec miał małą przewagę, to na prowadzenie wyszli podopieczni Grzegorza Nicińskiego. Strzał Dariusza Formelli zablokował ręką we własnym polu karnym Vaclav Cverna i sędzia Tomasz Musiał podyktował rzut karny. Ten pewnie na gola zamienił Mateusz Szwoch.

Po zmianie stron gospodarze mieli spore problemy z przedostaniem się pod bramkę rywali. Coraz groźniejsi byli natomiast goście. Efekt był w 68. minucie, kiedy Szwoch dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki nie wyszedł bramkarz Wigier Damian Podleśny, a Rafał Siemaszko, który siedem minut wcześniej wszedł na boisko, strzałem głową skierował piłkę do bramki z około pięciu metrów.

Po stracie drugiej bramki podopieczni Dominika Nowaka próbowali strzelić choćby gola kontaktowego, który dawałaby im nadzieje na awans przed rewanżem. Jednak gospodarze, którzy dopiero w najbliższy weekend wznowią ligowe rozgrywki po przerwie zimowej, nie byli w stanie poważniej zagrozić Arce, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry stracili trzecią bramkę. Miroslav Bożok wyłożył piłkę Dariuszowi Formelli, a ten bez problemu pokonał Podleśnego. Tym samym przed rewanżem w Gdyni zespół Wigier jest w bardzo trudnej sytuacji.

Rewanżowe spotkania mają zostać rozegrane w dniach 4-6 kwietnia.

Pierwszy mecz półfinałowy piłkarskiego Pucharu Polski:
Wigry Suwałki – Arka Gdynia 0:3
(0:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Szwoch (37-karny), 0:2 Rafał Siemaszko (68-głową), 0:3 Dariusz Formella (90+2)
Żółte kartki: Wigry - Vaclav Cverna; Arka - Damian Zbozień
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 3066
Wigry Suwałki: Damian Podleśny - Janusz Bocholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame - Damian Kądzior, Mateusz Radecki, Adrian Karankiewicz (61. Kamil Adamek), Damian Gąska (71. Adam Ryczkowski), Łukasz Wroński (71. Miłosz Kozak) - Kamil Zapolnik
Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius Da Silva (81. Miroslav Bożok), Yannick Kakoko (67. Michał Nalepa), Dominik Hofbauer, Mateusz Szwoch, Dariusz Formella - Josip Barisic (61. Rafał Siemaszko).